Reklama

Piją na ul. 11 Listopada w Kolbuszowej. Ten problem wielokrotnie zgłaszają mieszkańcy

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: pixabay,com

Piją na ul. 11 Listopada w Kolbuszowej. Ten problem wielokrotnie zgłaszają mieszkańcy - Zdjęcie główne

Mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problem picia alkoholu przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej (zdjęcie poglądowe). | foto pixabay,com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W ostatnich miesiącach na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa mieszkańcy wielokrotnie zgłaszali problem spożywania alkoholu przy ul. 11 listopada w Kolbuszowej.

Zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej wpłynęło bardzo dużo. Aż 18 razy mieszkańcy zgłaszali, że mieszkańcy spożywają tam trunki wysokoprocentowe, mimo zakazu. 

Policja ma w obowiązku przyjąć i sprawdzić każde zgłoszenie. Przypomnijmy, że we wrześniu funkcjonariusze interweniowali w Kolbuszowej wobec grupy mężczyzn, którzy pili alkohol właśnie przy ul. 11 Listopada. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich jest poszukiwanym do odbycia kary więzienia.

Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podjęli tam interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy raczyli się alkoholem w miejscu publicznym. Wszyscy oni byli mieszkańcami gminy Kolbuszowa. W związku z tym, że to, co robili, było wykroczeniem, mundurowi nałożyli na nich mandat.

Jeden z mężczyzn, 35-latek, przyjął go. Natomiast drugi, 40-latek, odmówił. Policjanci sporządzili więc dokumentacje, na podstawie której zostanie wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.

W trackie legitymowania trzeciego z mężczyzn okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 27-latka ukarano mandatem. Następie zatrzymano go i doprowadzono do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego.

Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa

Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.

Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.

Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:

  • informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
  • informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
    bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
    w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu  publicznemu,
  • informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Informacje prezentowane na mapach będą uwzględniały zarówno wybrane kategorie przestępstw i wykroczeń, jak i zagrożenia, które w subiektywnym odczuciu mieszkańców negatywnie wpływają na ich poczucie bezpieczeństwa.

Zgłoszenia na KMZB można nanieść, wchodząc na stronię internetową. Link dostępny TUTAJ>>>

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy