Zgłoszeń dotyczących spożywania alkoholu w miejscach niedozwolonych przy ul. 11 Listopada w Kolbuszowej wpłynęło bardzo dużo. Aż 18 razy mieszkańcy zgłaszali, że mieszkańcy spożywają tam trunki wysokoprocentowe, mimo zakazu.
Policja ma w obowiązku przyjąć i sprawdzić każde zgłoszenie. Przypomnijmy, że we wrześniu funkcjonariusze interweniowali w Kolbuszowej wobec grupy mężczyzn, którzy pili alkohol właśnie przy ul. 11 Listopada. Podczas legitymowania okazało się, że jeden z nich jest poszukiwanym do odbycia kary więzienia.
Policjanci z ogniwa patrolowo-interwencyjnego podjęli tam interwencję wobec trzech mężczyzn, którzy raczyli się alkoholem w miejscu publicznym. Wszyscy oni byli mieszkańcami gminy Kolbuszowa. W związku z tym, że to, co robili, było wykroczeniem, mundurowi nałożyli na nich mandat.
Jeden z mężczyzn, 35-latek, przyjął go. Natomiast drugi, 40-latek, odmówił. Policjanci sporządzili więc dokumentacje, na podstawie której zostanie wobec niego skierowany wniosek o ukaranie do sądu.
W trackie legitymowania trzeciego z mężczyzn okazało się, że jest on poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Za spożywanie alkoholu w miejscu publicznym 27-latka ukarano mandatem. Następie zatrzymano go i doprowadzono do policyjnego aresztu, skąd trafił do zakładu karnego.
Czym jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa
Poczucie bezpieczeństwa należy do podstawowych potrzeb każdego człowieka i ma decydujący wpływ na funkcjonowanie każdej społeczności. Dlatego ważne jest tworzenie narzędzi, które pozwolą na rzetelne i czytelne zidentyfikowanie i przedstawienie, w tym społecznościom lokalnym, skali i rodzaju zagrożeń oraz instytucji współodpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego.Identyfikacja ta nie może przebiegać bez uwzględnienia oczekiwań społecznych. Takim narzędziem powinny być mapy zagrożeń bezpieczeństwa. Mapy zagrożeń należy traktować jako istotny element procesu zarządzania bezpieczeństwem publicznym, realizowanym w partnerstwie międzyinstytucjonalnym i społecznym. Powinny one służyć również optymalnej alokacji zasobów sprzętowo-kadrowych służb, w szczególności do podejmowania decyzji co do tworzenia komisariatów i posterunków Policji.
Krajowa mapa zagrożeń bezpieczeństwa opiera się o informacje skatalogowane w trzech płaszczyznach:
- informacje gromadzone w policyjnych systemach informatycznych,
- informacje pozyskiwane od społeczeństwa w trakcie:
bezpośrednich kontaktów z obywatelami, z przedstawicielami samorządu terytorialnego, organizacji pozarządowych itp.;
w trakcie realizowanych debat społecznych poświęconych bezpieczeństwu publicznemu, - informacje pozyskiwane od obywateli (internautów) z wykorzystaniem platformy wymiany informacji.
Zgłoszenia na KMZB można nanieść, wchodząc na stronię internetową. Link dostępny TUTAJ>>>
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.