Reklama

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wśród pątników są mieszkańcy naszego powiatu

Opublikowano:
Autor:

Piesza pielgrzymka na Jasną Górę. Wśród pątników są mieszkańcy naszego powiatu  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ruszyła piesza pielgrzymka do Częstochowy. Wierni z powiatu kolbuszowskiego również zmierzają na Jasną Górę.

Po raz 42. Rzeszowska Piesza Pielgrzymka wyruszyła na Jasną Górę. 1400 pątników dotrze do celu 13 sierpnia. Wśród nich jest kolbuszowska Grupa św. Brata Alberta.

Pielgrzymka, która wystartowała w niedzielę, 4 sierpnia, z Rzeszowa, tradycyjnie rozpoczęła się poranną mszą świętą o godzinie 6.30. Pątnicy jak zawsze podzieleni byli na 13 grup nazwanych imionami świętych i błogosławionych.

W większości grupy tworzy młodzież, choć oczywiście nie brakuje dorosłych i seniorów. Opiekę nad nimi zapewnia około 50 księży, a także służba porządkowa, lekarze i pielęgniarki.

Wśród nich są wierni z Grupy św. Brata Alberta. Obejmuje ona swym zasięgiem mieszkańców ziemi kolbuszowskiej, sędziszowskiej oraz parafię Łowisko. Przewodnikiem grupy jest ks. Paweł Ciba z kolbuszowskiej kolegiaty. 

Jak informuje ks. Paweł Ciba, z powiatu kolbuszowskiego, na Jasną Górę wybrało się około 60 pielgrzymów. - Najstarsza osoba ma około 70 lat, zaś jeden z najmłodszych uczestników to zaledwie 4-letnie dziecko - mówi kaznodzieja. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE