Reklama

Dary z Kolbuszowej trafią do Odessy na Ukrainie. Zbiórka nadal trwa

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: kz

Dary z Kolbuszowej trafią do Odessy na Ukrainie. Zbiórka nadal trwa - Zdjęcie główne

Do biura na ul. Adama Mickiewicza mieszkańcy codziennie przywożą dary dla Ukraińców. | foto kz

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pomoc dla Ukrainy cały czas płynie z różnych stron. M.in. żywność w puszkach, suchy prowiant, baterie, latarki i środki medyczne mieszkańcy przynosili do biura poselskiego przy ul. Mickiewicza w Kolbuszowej. Część darów dla obywateli Ukrainy już przekazano. Kolejny transport wyruszył dzisiaj (4 marca). Następny jest już w planie.

Zbiórka zorganizowana w biurze poselskim Zbigniewa Chmielowca potrwa do 11 marca. Jak mówi parlamentarzysta, obecnie bardzo potrzebne są wszelkiego rodzaju środki medyczne takie jak:

  • opatrunki,
  • leki przeciwbólowe,
  • bandaże,
  • wenflony,
  • rękawiczki,
  • sól fizjologiczna,
  • płyny do dezynfekcji,
  • wiele więcej.
Kolejny transport z biura poselskiego wyruszył dzisiaj (piątek, 4 marca). Zbigniew Chmielowiec poinformował, że trafił on na granicę mołdawsko-ukraińską, gdzie zostanie przepakowany. Stamtąd dary trafią bezpośrednio do Odessy na Ukrainie. Przewiezieniem artykułów zajęli się kolbuszowscy przedsiębiorcy. Poprzedni transport został dostarczony do Sambora na Ukrainie, miasta partnerskiego.

Piątkowy transport darów na granicę. Fot. Zbigniew Chmielowiec

Jak dodaje w rozmowie z nami, jeśli będzie taka potrzeba, zbiórka zostanie przedłużona. - Osoby, które chcą pomóc, mogą przynosić środki medyczne do biura przy ul. Mickiewicza w godzinach jego pracy (poniedziałek - piątek w godz. 8-13, z wyłączeniem środy, soboty i niedzieli - przyp. red.)  Wszystkie przekazane przedmioty zostaną bezpośrednio przewiezione mieszkańcom Ukrainy - mówi poseł Chmielowiec, który jednocześnie dziękuje za okazaną do tej pory pomoc.

Fot. kz

Parlamentarzysta nadmienił, że w akcję pomocową włączyli się nie tylko liczni mieszkańcy, ale i samorządy z gmin powiatu kolbuszowskiego, jednostki OSP, szkoły i przedszkola. - Po raz kolejny składam serdeczne podziękowania wszystkim, którzy tak solidarnie włączyli się w pomoc niesioną Ukraińcom - podsumował.


Fot. kz

 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy