Reklama

Pieniądze z parkometrów zasiliły budżet gminy Kolbuszowa. Jaka suma zamknęła 2021 rok?

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Pieniądze z parkometrów zasiliły budżet gminy Kolbuszowa. Jaka suma zamknęła 2021 rok? - Zdjęcie główne

Za parkowanie w centrum miasta nad Nilem trzeba płacić od 18 listopada 2019 roku. Porządku na parkingu obok Placu Wolności pilnuje kolbuszowska straż miejska. W biurze obsługi strefy płatnego parkowania zatrudnione są dwie osoby, których obowiązkiem jest bieżąca i systematyczna kontrola wyznaczonych miejsc parkingowych. Ich zadaniem jest także prowadzenie ewidencji wystawionych wezwań do opłaty dodatkowej, sporządzanie raportów kasowych i prowadzenie postępowań egzekucyjnych. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Straż miejska podsumowała 2021 rok. Komendant Grzegorz Dzimiera poinformował także o ubiegłorocznych wpływach z parkometrów.

Z tytułu opłat za postój w strefie płatnego parkowania do urzędu gminy za 2021 rok wpłynęło 53 725 zł. Pracownicy biura obsługi strefy płatnego parkowania wystawili łącznie 1 323 wezwania do opłaty dodatkowej. Wniesiono opłatę za ponad połowę wezwań 717, to dopłata dobrowolna na kwotę 35 850 zł.

- 328 reklamacji było anulowanych, wiązało się to z tym, że po rozpatrzeniu reklamacji uznawaliśmy, że osoba reklamująca faktycznie wyczerpała przepisy regulaminu i mogła pozostawić samochód w strefie płatnego parkowania

- dodał Grzegorz Dzimiera.

 

W toku egzekucji pozostaje 278 spraw. Łączny wpływ ze strefy płatnego parkowania w ubiegłym roku to 89 575,20 zł. Ponadto wystawiono 14 kart abonamentowych, gdzie użytkownik samochodu niejako "wykupuje" miejsce parkingowe i z tego tytułu pozyskano 1 580 zł. 

Komendant Grzegorz Dzmiera podkreślił, jak rozsądnym i dobrym pomysłem było podjęcie działań zmierzających do utworzenia strefy płatnego parkowania. Ze strefy płatnego parkowania w ubiegłym roku skorzystało ponad 190 tys. pojazdów, oznacza to, że około 70 samochodów co godzinę znajdowało się w strefie płatnego parkowania. 

- Spróbujmy sobie wyobrazić, jak wyglądałyby okolice Placu Wolności, gdyby parkingi, które tam się znajdują, były cały czas dostępne bez żadnej opłaty. Byłyby one ciągle zajęte - podkreślił Grzegorz Dzimiera.

- Co godzinę prawie 70 samochodów musiałoby się zmieścić przy okolicznych uliczkach, tworząc zupełny bałagan i paraliżując ruch w tym obszarze

- zaznaczył. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy