Reklama

Pieniądze się skończyły. Co z pijanymi z gminy Kolbuszowa?

Opublikowano:
Autor:

Pieniądze się skończyły. Co z pijanymi z gminy Kolbuszowa? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Izba wytrzeźwień nie będzie przyjmowała już pijanych z terenu gminy Kolbuszowa? Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy z dyrektorem jednostki w Rzeszowie, kolbuszowski magistrat nie podpisał aneksu do umowy.

Porozumienie między gminą Kolbuszowa a miastem Rzeszów zawarto 28 grudnia 2018 roku i dotyczyło ono ustalenia warunków współpracy w zakresie prowadzenia izby wytrzeźwień w Rzeszowie. Zgodnie z porozumieniem oraz aneksem do niego rozliczenie z izbą nastąpi do końca stycznia 2020 roku na kwotę 13 tys. zł. Pieniądze, które na ten cel były zabezpieczone przez magistrat, skończyły się 3 grudnia. Od tego czasu osoby, które są pod wpływem alkoholu, nie są odwożone do izby w Rzeszowie. 

Jak wyjaśnił w rozmowie z Korso Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej, aneks do umowy leży na biurku i czeka na przesłanie do rzeszowskiej izby wytrzeźwień. Co za tym idzie, osoby będące pod wpływem, które funkcjonariusze uznają za agresywne i niebezpieczne, trafią na ul. Jana Kochanowskiego 17 w Rzeszowie. 

Rada Miejska w Kolbuszowej w środę (11 grudnia) pochyli się nad tą kwestią. Samorządowcy zagłosują m.in. za tym, aby pieniądze na pokrycie realizacji tego zadania zabezpieczyć na kolejny rok w budżecie miasta. 

CZYTAJ TEŻ: Był tak pijany, że zasnął na środku drogi krajowej
 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE