Reklama

Reklama

Pieniądze się skończyły. Co z pijanymi z gminy Kolbuszowa?

Opublikowano: 11 grudnia 2019 19:47
Autor:

Pieniądze się skończyły. Co z pijanymi z gminy Kolbuszowa? - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Izba wytrzeźwień nie będzie przyjmowała już pijanych z terenu gminy Kolbuszowa? Jak dowiedzieliśmy się z rozmowy z dyrektorem jednostki w Rzeszowie, kolbuszowski magistrat nie podpisał aneksu do umowy.

Porozumienie między gminą Kolbuszowa a miastem Rzeszów zawarto 28 grudnia 2018 roku i dotyczyło ono ustalenia warunków współpracy w zakresie prowadzenia izby wytrzeźwień w Rzeszowie. Zgodnie z porozumieniem oraz aneksem do niego rozliczenie z izbą nastąpi do końca stycznia 2020 roku na kwotę 13 tys. zł. Pieniądze, które na ten cel były zabezpieczone przez magistrat, skończyły się 3 grudnia. Od tego czasu osoby, które są pod wpływem alkoholu, nie są odwożone do izby w Rzeszowie. 

Jak wyjaśnił w rozmowie z Korso Jacek Mroczek, skarbnik Kolbuszowej, aneks do umowy leży na biurku i czeka na przesłanie do rzeszowskiej izby wytrzeźwień. Co za tym idzie, osoby będące pod wpływem, które funkcjonariusze uznają za agresywne i niebezpieczne, trafią na ul. Jana Kochanowskiego 17 w Rzeszowie. 

Rada Miejska w Kolbuszowej w środę (11 grudnia) pochyli się nad tą kwestią. Samorządowcy zagłosują m.in. za tym, aby pieniądze na pokrycie realizacji tego zadania zabezpieczyć na kolejny rok w budżecie miasta. 

CZYTAJ TEŻ: Był tak pijany, że zasnął na środku drogi krajowej
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Aaa

    Może tak Kolbuszowa zajęłaby się tymi co spożywają nadmiar alkoholu i stoją po zaułkach ulic Kolbuszowskich i dała im jakaś pracę zarobkowa.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Marian

    Lepiej drobnych pijaczkow czasem z wynikiem niespelna pol promila wywozic do rzeszowa i nabijac kase niz poprostu zawieść domu. 250zl plus koszt upomnienia, dowoz radiowozem do rzeszowa. Glupota wszechczasow. Nikt nie patrzy ze potem czlowiek czesto okradziony przez,, izbe'' nie ma jak sie dostac domu. Powinni byc wywozeni sami agresywni a nie zule ktorzy nie maja sily chodzic po to zeby wyniki wyrabiac