Reklama

Pieniądze do zwrotu. Za co i co trzeba zrobić?

Opublikowano: sob, 8 sie 2020 13:30
Autor:

Pieniądze do zwrotu. Za co i co trzeba zrobić?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Od 3 do 31 sierpnia w Urzędzie Gminy w Niwiskach pokój nr 21 będą przyjmowane wnioski o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Co trzeba zrobić?

Do wypełnionego wniosku należy dołączyć faktury VAT albo ich kopie, stanowiące dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego do 31 lipca 2020 r.

Należy pamiętać, że w przypadku ubiegania się przez producenta rolnego o zwrot podatku w odniesieniu do bydła, trzeba dostarczyć dokument wydany przez kierownika biura powiatowego ARIMR. Jaki to dokument? - Zawierający informacje o liczbie dużych jednostek przeliczeniowych bydła będącego w  posiadaniu producenta rolnego w odniesieniu do każdej siedziby stada tego producenta, w ostatnim dniu każdego miesiąca roku poprzedzającego rok, w którym został złożony wniosek o zwrot podatku - wyjaśniają pracownicy. -  W przypadku rolnika, który przedłożył wyżej wymieniony dokument w pierwszym terminie, nie trzeba go przekładać przy składaniu wniosku w drugim terminie - uzupełniają. 

Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2020 r. wynosi 100 zł * ilość ha użytków rolnych oraz 30 zł * średnia roczna liczba dużych jednostek przeliczeniowych bydła.

Pieniądze wypłacane będą w terminie od 1 do 31 października tego roku gotówką w kasie urzędu gminy albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.