Reklama

Petycja w sprawie wysepek na ul. Jana Pawła wciąż bez odpowiedzi. Czy będą zmiany?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Petycja w sprawie wysepek na ul. Jana Pawła wciąż bez odpowiedzi. Czy będą zmiany?  - Zdjęcie główne

Kierowcy narzekają na wysepki, które znajdują się na ulicy Jana Pawła II w Kolbuszowej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Samorządowcy jak i mieszkańcy prosili o obniżenie krawężników przy wysepkach na ul. Jana Pawła II w Kolbuszowej. Co zmieniło się od czasu napisania petycji w tej sprawie?

Rajca Krzysztof Wójcicki na ostatniej sesji rady miejskiej (29 kwietnia) przypomniał, że jeszcze w październiku 2019 roku razem z radymi składał petycję odnośnie wysepek na ul. Jana Pawła II.

Co w sprawie?

Sprawa była rozpatrzona na komisji petycji, a następnie przekazana do wydziału w urzędzie wojewódzkim. - Miał on zorientować się, czy możemy modernizować tę drogę, jaka jest trwałość projektu i tak dalej - przypomniał radny Krzysztof Wójcicki. Do dzisiaj nie ma odpowiedzi. Rajca apelował, aby ktoś pochylił się nad tą sprawą i sprawdził rezultaty prośby samorządowców. - To jest już prawie półtora roku. Chciałbym, żebyśmy podążali w kierunku rozwiązania i odpowiedzi do napisanej petycji - dodał radny Wójcicki. 

Burmistrz Jan Zuba wyjaśnił, że sprawą zajmowała się Elżbieta Lis, ówczesna kierownik referatu gospodarki komunalnej i budownictwa, która w ubiegłym roku przeszła na emeryturę. - Mieliśmy bardzo trudną sytuację spowodowaną koronawirusem. Musieliśmy się skupić na inwestycjach, które były zaplanowane w budżecie i przypilnować ich realizacji - powiedział włodarz. - Wrócimy do tematu - obiecał Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. 

Może próg

Tylko, albo aż, trzy wysepki są zmorą dla kierowców. Pierwsza z nich zlokalizowana jest przy przejściu dla pieszych obok basenu. Mieszkańcy apelowali o jej obniżenie do poziomu lub niewiele ponad poziom ulicy. Drugą z nich, sąsiadującą z liceum ogólnokształcącym, mieszkańcy proponują przebudować na przejście dla pieszych z progiem zwalniającym najazdowym. W grę także wchodzi jej obniżenie. 

- Próg zwalniający w tym miejscu byłby najlepszy, ponieważ spowalniałby ruch na ul. Jana Pawła II, umożliwiając bezpieczne włączenie się do ruchu samochodom wyjeżdżającym z parkingów przy blokach, a przede wszystkim z parkingu przy liceum, gdzie obecnie jest znacznie ograniczona widoczność i dochodzi do kolizji - czytamy w treści interpelacji radnych z 2019 roku. 

Co do trzeciej wysepki tuż przy skrzyżowaniu z ul. Partyzantów mieszkańcy także domagali się, aby poziom jej był równy z ulicą. Taki zabieg spowodowałby komfort przejazdu. W swoim piśmie radny Wójcicki, biorąc pod uwagę sygnały mieszkańców, nadmienia, mimo że zachowana jest przepisowa prędkość i ostrożność, często dochodzi o zawadzenie o krawężnik wysepki i uszkodzenie koła samochodu. 

Ku lepszemu

W petycji skierowanej do Krzysztofa Wilka, przewodniczącego Rady Miejskiej w Kolbuszowej, zostało podkreślone, że wspomniany problem był niejednokrotnie podnoszony. W wyniku czego doszło do modernizacji ulicy niedługo po zakończeniu jej gruntownej przebudowy.

- Co jednak okazuje się niewystarczające, bo problem nadal występuje i utrudnia korzystanie z tej drogi - argumentowali mieszkańcy miasta. Tłumaczyli oni, że w skrajnych przypadkach może dojść do najechania na krawężnik wysepki i utratę panowania nad autem, a w konsekwencji do poważnego wypadku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy