Reklama

Nikola, Braian i Szczepan wrócili z medalami [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

SPORT Wychowankowie kolbuszowskiej Fregaty pokazali się z dobrej strony w rozegranych w Lublinie zawodach Otylia Swim Cup. Medale przywieźli Nikola, Braian i Szczepan.

W rozegranych w miniony weekend w Lublinie zawodach udział wzięli reprezentanci 60 klubów z całej Polski, czyli ponad 800 zawodników. Nasi pływacy wrócili z zawodów w  bardzo dobrych humorach, ponieważ wywalczyli medale, a wielu pobiło swoje rekordy życiowe.

Wysokie miejsca

Z grona dziewcząt najlepiej spisała się najmłodsza Nikola Grochala, która zdobyła dwa medale. Pierwszy - brązowy na dystansie 200 metrów stylem zmiennym z czasem (2:57.61). Drugi srebrny na dystansie 100 metrów stylem motylkowym (1:22.17). Pozostałe nasze zawodniczki plasowały się wysoko w klasyfikacjach generalnych oraz poprawiały swoje dotychczasowe rekordy życiowe.

Chłopcy przeciwstawili się rywalom z dużo większych ośrodków. Walczyli na równi z reprezentantami klubów z Warszawy, Gdańska, Wrocławia i Poznania. Solidnie powalczyli chłopcy z rocznika 2007. W tych zawodach walczyli oni razem z rok starszymi przeciwnikami. To nie był problem dla Braiana Skowrońskiego, który pokonał nawet o rok starszych zawodników i zdobył srebrny medal na 200 metrów stylem klasycznym, z czasem 2:40.98. Szczepan Wójcik również stanął na podium. Odebrał brązowy medal za trzecie miejsce na 200 stylem zmiennym, z czasem 2:26.00. Pozostali chłopcy również zaliczyli bardzo dobre występy, plasując się w czołowych pierwszych dziesiątkach klasyfikacji generalnej oraz poprawiali swoje rekordy życiowe.

Spotkanie z mistrzynią

- Dla naszych dzieci to była fantastyczna przygoda. Mogły poznać samą mistrzynią Otylię Jędrzejczak, wystąpić na jednej z największych imprez pływackich w Polsce oraz pływać w jednej z najnowocześniejszych pływalni. Piękne doświadczenie – oceniał jeden z rodziców i działacz - Piotr Więcek. - Wielkie brawa i podziękowania należą się również naszym trenerom, którzy wkładają dużo serca i zdrowia w przygotowania naszej młodzieży do takich wspaniałych występów – zaznacza Więcek.

Nad naszymi zawodnikami czuwali Bartosz Pietryka z Fregaty oraz Łukasz Krasowski, Sławomir Jacek i Krzysztof Kapłon zaprzyjaźnionego klubu Proswim. Przy wyjeździe pomogła również gmina Kolbuszowa. – To prestiżowe zawody, dobrze, że mogliśmy na nich być – ocenia Więcek.

Kolbuszowski klub reprezentowali: Nikola Grochala, Oliwia Szklarz, Julia Szklarz, Milena Szewc, Paulina Sobolewska, Kornelia Woźniak, Patrycja Matuła, Natalia Partyka, Agata Kruczek, Ania Janusz  oraz (wśród chłopców) Szczepan Wójcik, Mikołaj Wójcik, Braian Skowroński, Karol Rzemień, Kacper Więcek, Wiktor Blicharz,  Nikodem Jędruszewski, Mateusz Wrona, Marcin Tabaka, Karol Matuła, Hubert Bielecki .

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy