Reklama

Perełka z nowym gontem

Opublikowano:
Autor:

Perełka z nowym gontem - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zabytkowy kościół pw. śś. Stanisława i Wojciecha jeszcze w tym roku doczeka się remontu wieży kościelnej. Jest szansa, że odnowiony zostanie cały dach.

Od kilku miesięcy parafia w Porębach Dymarskich przygotowuje się do remontu pokrycia dachowego zabytkowego, drewnianego kościółka. To zadanie jeszcze w czerwcu postanowili wesprzeć radni z gminy Cmolas. Samorządowcy zgodzili się, aby w budżecie gminy zarezerwować 10 tys. zł właśnie z przeznaczeniem na dofinansowanie prac remontowych i konserwatorskich.

Na wieżę
W sierpniu podobną uchwałę podjęli radni powiatowi. Rajcy postanowili przeznaczyć na rzecz parafii 15 tys. zł. - Udziela się Parafii Rzymskokatolickiej pw. ŚŚ. Stanisława i Wojciecha w Porębach Dymarskich dotacji na prace konserwatorskie, restauratorskie i roboty budowlane na budynku kościoła parafialnego polegające na: rozbiórce starego pokrycia dachu na wieży kościoła, impregnacji konstrukcji więźby dachowej wieży kościoła, pokryciu nowymi gontami dachu wieży kościoła oraz modernizacji instalacji odgromowej - wyjaśnił Stanisław Stec, sekretarz powiatu.

Więcej w 38 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE