Reklama

Pełny „przegląd” na Dzień Kobiet

Opublikowano:
Autor:

Pełny „przegląd” na Dzień Kobiet - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Zbliża się Święto Kobiet, z tej okazji panie dostaną od swych bliskich kwiaty, czekoladki czy choćby pełne ciepła życzenia Może jednak w tym roku zamiast życzeń i słodkości warto sprawić swoim kobietom prezent ważniejszy i spróbować podarować im zdrowie? Namówić do darmowych badań, które pozwolą wykryć niebezpieczny nowotwór?

Jedynie około 40 proc. uprawnionych do tego kobiet z naszego powiatu skorzystało w ciągu ostatnich pięciu lat z mammografii w ramach programu profilaktyki, realizowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Jeszcze mniej, bo około 10 proc. kobiet wykonało bezpłatną cytologię. Wyniki te pokazują, że wśród pań nadal pokutuje pogląd, że wiedza jest błogosławieństwem, a do lekarza chodzi się tylko, jeśli coś nas boli. A może nie? Może stać nas, by badania zrobić na własną rękę i taką formę opieki medycznej wolimy?

Więcej w Korso nr 9/02.03.2016

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE