Reklama

Parking ze szlabanem na karty

Opublikowano:
Autor:

Parking ze szlabanem na karty  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Prace przed Zespołem Szkół Technicznych trwają. Powstanie tam parking dla nauczycieli i uczniów z elektronicznymi szlabanami. Co zatem w związku z tym tematem nie daje spokoju radnemu powiatowemu?

"Na karty" będą wjeżdżać uczniowie ZST w Kolbuszowej. Z drugiej strony, od szkoły muzycznej, będzie parking tylko dla nauczycieli z zespołu. Takie informacje przekazał na ostatniej (16 lipca) szef powiatu.

 

Co z muzyczną?

 

- Dla szkoły muzycznej zostanie wyznaczone dwa miejsca parkingowe, o resztę muszą zadbać sami. Jesteśmy organem prowadzącym szkoły średnie i musimy o te obiekty dbać i dbamy - mówił Józef Kardyś, starosta powiatu kolbuszowskiego. 

Zdaniem radnego Grzegorza Romaniuka działanie odnośnie parkingów jest jak najbardziej zasadne. - Mam prośbę, aby dać szkole muzycznej czas na to, aby tego parkingu sobie poszukała. Rozbudowa parkingu przy zespole szkół i centrum kształcenia praktycznego przy basenie będzie tych miejsc parkingowych dużo więcej - mówił Romaniuk. - Myślę, że dwa miejsca to będzie za mało dla szkoły muzycznej. Prosiłbym, aby tak restrykcyjnie nie traktować tej placówki - podkreślił radny. Jak nadmienił samorządowiec, takie miejsce jest dobrodziejstwem w powiecie.

- W pierwszej kolejności zarząd zadba o nasze szkoły i naszych nauczycieli. Plac przy polskim komitecie pomocy społecznej jest wolny i nikt tam nic nie robi - wspomniał Kardyś. - Gospodarz musi o swoje otoczenie zadbać i tyle - podsumował włodarz. Na koniec dodał, że na pewno będą jeszcze przeprowadzone rozmowy na ten temat. 

 

Przygotowania

 

Prace przy budowie parkingu już trwają. Zanim ruszyły, jeszcze w 2019 roku, starosta wystąpił o zgodę na wycinkę 13 drzew, które kolidowały z planowaną inwestycją przy ZST. - Są one zagrożeniem dla bezpieczeństwa uczniów i personelu szkoły - mówił wtedy włodarz powiatu.

Po ogłoszeniu przetargu nieograniczonego zgłosiło się sześć firm. Najkorzystniejszą ofertę złożył Arkadiusz Nowak Art-But z Kolbuszowej Górnej. Zaproponował on 554 302,33 zł za wykonanie wspomnianej inwestycji.

Realizowane zadanie obejmuje przebudowę i rozbudowę parkingu szkolnego wraz z budową dodatkowego zjazdu publicznego z drogi gminnej oraz budową odwodnienia parkingów - przyłącza kanalizacji deszczowej.

Ponadto zaplanowane zostało do wykonania ogrodzenie o wysokości 1,8 metra od strony ulicy Jana Pawła II i częściowo od ul. Bytnara oraz rowerownik, czyli miejsce do parkowania rowerów, na ok. 48 miejsc. Zamontowane zostaną trzy szlabany z kartami dostępu wraz z okablowaniem, dwa szlabany na parkingu od ulicy Jana Pawła II i jeden od ulicy Janka Bytnara od strony szkoły muzycznej. Na wykonany przedmiot zamówienia wykonawca zobowiązuje się udzielić m.in. trzech lat gwarancji. 

Termin realizacji robót budowlanych to 28 sierpnia tego roku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE