Reklama

Park Niepodległości w Kolbuszowej. Inwestycja za setki tysięcy złotych [ZDJĄCIA - MAPA]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Parku Niepodległości niedługo pojawi się piękna zieleń, która ozdobi to miejsce. Ile ten zabieg upiększający będzie kosztował gminę?

Firma ZieleńKwadrat Bartłomiej Dudek z Zakrzowa zajmie się aranżacją zieleni w Parku Niepodległości. W środę, 12 maja, Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, podpisał umowę z wykonawcą. Koszt przedsięwzięcia to ponad 844 tys. zł. Inwestycja będzie współfinansowana z unijnych pieniędzy. 


Firma ma za zadanie zagospodarowanie 2,5 hektara terenu parku poprzez zasadzenie drzew i krzewów ozdobnych. Ponadto założone zostaną rabaty bylinowe z traw ozdobnych, ogród żwirowy oraz powstanie łąka kwietna i trawniki rekreacyjne.

Na kolejne lata planowane są prace związane z budową drewnianych traktów, placów zabaw, małej infrastruktury, szalet i oświetlenia. Ich realizacja jest uzależniona od pozyskania kolejnych pieniędzy. 

Park, który powstał na obrzeżach Kolbuszowej, miał być formą uczczenia 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. W październiku 2018 roku na działce należącej do gminy posadzonych zostało sto dębów szypułkowych. Sadzili je m.in. samorządowcy, duchowni, działacze społeczni. Od tego czasu niewiele na terenie parku się zmieniło.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy