Reklama

Panie z Raniżowa uszyły pół tysiąca maseczek i szyją dalej

Opublikowano: śr, 15 kwi 2020 18:30
Autor:

Panie z Raniżowa uszyły pół tysiąca maseczek i szyją dalej  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Do tej pory panie zrzeszone w Stowarzyszeniu Podkarpackiego Związku Byłych Pracowników PGR z Raniżowa uszyły już ponad pół tysiąca maseczek ochronnych. – Myślę, że w tym tygodniu uda nam się uszyć kolejnych 300 – mówi Mieczysław Burek, przewodniczący rady powiatu i koordynator tej inicjatywy.

Akcja szycia maseczek w powiecie kolbuszowskim zainicjowana została już kilka tygodni temu. Jak wyjaśnia Mieczysław Burek, panie szyją maseczki w czasie wolnym od swoich zajęć.
Akcję tę wspiera Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, dostarczając wolontariuszkom potrzebny materiał oraz akcesoria.

- W ostatnim czasie do Raniżowa przekazanych zostało 400 metrów gumki, potrzebnej do wykonania maseczki. Wcześniej trafił tam materiał bawełniany, druciki oraz tasiemki. Część maseczek ochronnych wielorazowego użytku, które uszyte zostały w Raniżowie, przekazane zostały do: Domu Pomocy Społecznej w Cmolasie, szkół ponadpodstawowych z powiatu kolbuszowskiego, tj. Zespołu Szkół Technicznych, Liceum Ogólnokształcącego, Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych, Centrum Kształcenia Zawodowego, Starostwa Powiatowego, Jednostek Organizacyjnych Powiatu oraz Powiatowego Urzędu Pracy w Kolbuszowej - informuje Barbara Żarkowska, przedstawicielkja kolbuszowskiego starostwa.

 
Samorząd powiatu kolbuszowskiego aktywnie przyłącza się do pomocy w walce z pandemią koronawirusa. W tym celu sukcesywnie dostarcza materiał potrzebny do uszycia maseczek ochronnych paniom, które podjęły się tego zadania. Do tej pory przekazanych zostało: 
- 244,8 mkw. materiału
- 5 735 mb gumek
- 3 658 mb tasiemek
- 1 000 mb drutu
- 9 000 mb nici

 
- Wszystkim, którzy aktywnie włączyli w akcję szycia maseczek, serdecznie dziękujemy. Jednocześnie zapewniamy, że w dalszym ciągu będziemy wspierać tę inicjatywę, jeśli tylko będzie taka potrzeba – mówi starosta Józef Kardyś.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.