Reklama

Otwarcie wystawy o ks. Stanisławie Sudole. Jakie pamiątki będzie można zobaczyć?

Opublikowano:
Autor:

Otwarcie wystawy o ks. Stanisławie Sudole. Jakie pamiątki będzie można zobaczyć? - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Otwarcie wystawy „Sługa Boży ks. Stanisław Sudoł – Bogu i ludziom bezgranicznie oddany” nastąpi 6 grudnia 2018 roku. Wstęp wolny.

Projekt przewiduje organizację wystawy stałej pn: „ Sługa Boży ks. Stanisław Sudoł – Bogu i ludziom bezgranicznie oddany” w zabytkowej plebanii w Dzikowcu.

Na wystawie zaprezentowane zostaną pamiątki, feretrony, sutanny, ornaty, obrazy, księgozbiory i inne rzeczy osobiste, z którymi był związany Sługa Boży  ks. Stanisław Sudoł.

Całość ekspozycji podzielona będzie na 2 części: pierwsza wystawiennicza wyposażona w przedszkolne witryny eksponujące, a za razem zabezpieczające cenne przedmioty, a także plansze informacyjne ze zdjęciami z lat młodzieńczych, a także z późniejszego okresu.

Natomiast druga edukacyjna , zawierająca prezentacje multimedialną opowiadającą o życiu i pracy duszpasterskiej Sługi Bożego .

Całkowity koszt realizacji zadania wynosi: 43 310,00 zł.

Środki finansowe Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzące z Funduszu Promocji Kultury : 25 558,00zł

Udział własny parafii: 17 752,00zł

Informacje przekazał Urząd Gminy Dzikowiec.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE