Reklama

Otwarcie Dziennego Domu Pobytu Seniora w Kolbuszowej [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W poniedziałek (11 kwietnia) rozpoczął działalność Dzienny Dom Pobytu Seniora przy ul. Narutowicza w Kolbuszowej. Obiekt został stworzony z myślą o osobach starszych potrzebujących wsparcia w codziennym funkcjonowaniu.

Z tej okazji odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli seniorzy i pracownicy nowej placówki, Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej, Marek Kosiński, prezes Podkarpackiej Fundacji Rozwoju Regionalnego w Mielcu, ks. proboszcz Lucjan Szumierz oraz pracownicy Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej i Urzędu Miejskiego w Kolbuszowej odpowiedzialni za realizację projektu.

 

Dom Seniora będzie funkcjonował w ramach otrzymanego dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020. Projekt realizowany jest w partnerstwie z Podkarpacką Fundacją Rozwoju Regionalnego w Mielcu. W trakcie uroczystości burmistrz Kolbuszowej i prezes fundacji podpisali umowę na zarządzanie obiektem. 

 

- Gruntownie przebudowany budynek przy ul. Narutowicza jest w pełni wyposażony i dostosowany do potrzeb osób starszych i z niepełnosprawnościami. Został udostępniony dla wypoczynku i rehabilitacji 30 seniorów i będzie funkcjonował od poniedziałku do piątku po osiem godzin dziennie. Seniorzy mają zapewniony dowóz, wyżywienie (śniadanie oraz dwudaniowe obiady), stałą opiekę oraz zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia o charakterze rozwojowym, edukacyjnym i rekreacyjnym

- informują pracownicy kolbuszowskiego urzędu. 

Do swojej dyspozycji seniorzy mają salę spotkań z aneksem kuchennym, pomieszczenie klubowe z kącikiem czytelniczym i komputerowym, salę ćwiczeń z szatnią i natryskiem oraz sale do indywidualnej terapii i wypoczynku. Budynek jest wyposażony w windę, a na zewnątrz znajduje się zadaszony taras. Seniorzy mogą korzystać także z ogrodu wypoczynkowego z altaną i deptakami spacerowymi oraz z nowo powstałych bulwarów nad Nilem w pobliżu budynku.

Obiekt funkcjonuje w ramach projektu „Dzienny Dom Pobytu Seniora” dofinansowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego na lata 2014-2020.

Wartość Projektu wyniosła 1 815 724,80 zł. Wysokość dofinansowania sięgnęło kwoty 1 710 724,80 zł. 

Zadanie: „Rozbudowa, przebudowa i zmiana sposobu użytkowania budynku gospodarczego na budynek usługowy wraz z niezbędną infrastrukturą - Dom Pobytu Dziennego Seniora w Kolbuszowej” zostało  dofinansowane  z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Podkarpackiego oraz Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014-2020.

Wartość zadanie: 3 230 062,17 zł

Łączna wysokość dofinansowania: 2 400 206,65 zł

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy