Reklama

Oszuści dzwonią do mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Policja ostrzega!

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay.com

Oszuści dzwonią do mieszkańców powiatu kolbuszowskiego. Policja ostrzega! - Zdjęcie główne

Policjanci przypominają, że oszuści mogą stosować różne sposoby aby osiągnąć swój cel. | foto Pixabay.com

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Mieszkańcy powiatu kolbuszowskie informują o dziwnych telefonach. Głos w słuchawce przedstawia się za policjanta. Kolbuszowska policja ostrzega przed oszustami.

Dyżurny kolbuszowskiej jednostki w ciągu ostatnich dni otrzymał kilka sygnałów od mieszkańców naszego powiatu, którzy odebrali połączenia telefoniczne od osób podających się za funkcjonariuszy. Z przekazanych informacji wynikało, że na numer telefonu stacjonarnego dzwoni mężczyzna podający się za policjanta.

- Z relacji zgłaszających wynika, że w niektórych przypadkach dzwoniący tylko pytał, dlaczego właściciel telefonu nie stawił się na wezwanie do jednostki policji, w innym przypadku informował, że miały zostać przejęte dane osobowe rozmówcy

- przekazała Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej.

Żaden ze zgłaszających nie otrzymał wcześniej pisemnego wezwania. Na szczęście wszyscy zgłaszający wykazali się ostrożnością i szybko zakończyli rozmowy, nie podając żadnych danych dzwoniącemu. Swoje wątpliwości i spostrzeżenia przekazali policjantom.

- Policjanci przypominają, że oszuści mogą stosować różne metody, aby osiągnąć swój cel. Podawanie się za policjanta, prokuratora czy też inną osobę mającą wzbudzić zaufanie rozmówcy – to częsty sposób wykorzystywany przez oszustów. Pamiętajmy, aby podczas rozmowy telefonicznej z nieznaną nam osobą zachować czujność. Jeżeli mamy wątpliwości co do wiarygodności dzwoniącego, nie kontynuujmy rozmowy

- podkreślają mudnurowi. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy