Reklama

Ostatni etap prac na obwodnicy Kolbuszowej i Weryni

Opublikowano:
Autor:

Ostatni etap prac na obwodnicy Kolbuszowej i Weryni  - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Za kilka tygodni zakończą się prace związane z budową dwóch nowych dróg w okolicy Kolbuszowej. Mają one "odciążyć" miasto od zbyt dużego natężenia ruchu. Na jakim etapie są budowlańcy?

Pierwszym dużym traktem, który powstaje, jest mała obwodnica Kolbuszowej i Weryni, ma mieć około 6 km. Połączy Kolbuszową i Dzikowiec. Koszt inwestycji przekroczyć ma ponad 50 mln zł. 

Kolejna nowa droga o długości około 1200 metrów złączy krajową drogę nr 9 z drogą wojewódzką w kierunku Sędziszowa Małopolskiego. Inwestycja ma kosztować prawie 8,5 miliona złotych.

Ekrany i oświetlenie 

Jak informuje Krzysztof Czech, dyrektor kontraktu, na małej obwodnicy Kolbuszowej i Weryni zakończono roboty branżowe. - Przebudowano sieci elektryczne, teletechniczne, gazowe i wodociąg. Zakończono praktycznie budowę wiaduktu nad linią kolejową i mostu na potoku - wymienia przedstawiciel konsorcjum. Dodaje również, że zakończono budowę nasypów. Ekipa budowlana wykonała także skrzyżowania przy włączeniu do starej drogi wojewódzkiej w Dzikowcu.

Do wykonania pozostały jeszcze podbudowy i roboty bitumiczne na nasypie drogowym oraz na dojeździe do wiaduktu nad linią kolejową. Pozostaje jeszcze dokończenie ronda w Zarębkach oraz położenie ostatniej warstwy ścieralnej asfaltu na całej długości traktu. Przy ul. por. Sawy zostaną ustawione ekrany akustyczne. Budowlańcom pozostaje także umocnienie części rowów i zbiornika, montaż oświetlenia wokół ronda, roboty wykończeniowe, czyli nawiezienie ziemi na nasypy i sianie trawy oraz wykonanie poboczy. 

Jak nadmienia dyrektor Czech, za kilka tygodni zostaną wykonane oznakowania poziome (malowanie pasów) i oznakowanie pionowe (znaki drogowe) oraz elementy bezpieczeństwa ruchu, czyli bariery drogowe i balustrady.

Do końca sierpnia firma budowlana planuje wylać asfalt na całej długości drogi. Zakończenie prac przewidziane jest na przełomie września i października. - W dalszym ciągu zamknięta jest ul. por. Sawy i ul. Leśna. Na końcu obwodnicy (Dzikowiec) ruch odbywa się już po nowym skrzyżowaniu, bez utrudnień - kwituje przedstawiciel konsorcjum. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE