Reklama

Ośrodek zdrowia w Cmolasie z ginekologiem? Jest zgoda

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Ośrodek zdrowia w Cmolasie z ginekologiem? Jest zgoda - Zdjęcie główne

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, wiele razy podkreślał, że chciałby widzieć w ośrodku zdrowia w Cmolasie specjalistów takich jak np. ginekolog. Jak mówi w rozmowie z nami, wiele wskazuje na to, że się to uda. | foto Archiwum Korso

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Rehabilitacja, pediatra, a być może nawet ginekologia. Ośrodek Zdrowia podlegający pod gminę Cmolas się rozrasta. Sprawdzamy, jak wygląda sytuacja w placówce, która od kilku lat miała trudności z uruchomieniem.

Cmolaski ośrodek zdrowia powstał jeszcze w 2018 roku. Od tego momentu ciężko było znaleźć najemców i specjalistów, którzy chcieliby przyjmować pacjentów w placówce. Po kilku latach i przetargach ośrodek zaczyna powoli funkcjonować. 

Inwestycja kosztowała około 1,5 mln zł. Samorządowi udało się pozyskać między innymi około 100 tys. zł z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na budowę nowoczesnego systemu ogrzewania.  

Dwóch najemców w ośrodku

Parter składający się z pięciu gabinetów o łącznej powierzchni 225 metrów kwadratowych został wynajęty. Chętnym po raz kolejny okazał się dr Marek Smuszkiewicz prowadzący gabinet lekarski w Majdanie Królewskim. To właśnie on zajmie się świadczeniem usług medycznych w cmolaskim ośrodku. 

Druga część, czyli poddasze Ośrodka Zdrowia w Cmolasie, wynajęta została przez Prywatny Specjalistyczny Gabinet Pediatryczny Renata Pyra, Nowa Dęba. 

Tym samym cały obiekt został wynajęty przez dwa podmioty lecznicze. Na jakich specjalistów mogą liczyć mieszkańcy? 

Pediatra i fizjoterapia 

O długich bojach i o tym, co aktualnie znajduje się w ośrodku w Cmolasie, rozmawiali jeszcze w lutym radni na komisji oświaty i spraw społecznych działającej przy radzie gminy. W ośrodku prowadzona jest fizjoterapia. Mieszkańcy mogą skorzystać tam także z prywatnej rehabilitacji. Odbywa się ona od poniedziałku do piątki w godzinach od 9 do 13. 

Pacjenci mogą się dostać także prywatnie do pediatry. Przyjmuje on we wtorki i piątki w godzinach od 16 do 18. 

Ginekolog w ośrodku zdrowia?

Eugeniusz Galek, wójt gminy Cmolas, na prośbę najemcy wyraził zgodę na prowadzenie prywatnej praktyki lekarskiej w zakresie ginekologii. Już niebawem będzie możliwość skorzystania z wizyty u ginekologa w Cmolasie.

Włodarz cmolaskiej gminy od wielu lat mówił o tym, że jego marzenia byłoby sprowadzić do cmolaskiej gminy takiego specjalistę. Wiele wskazuje na to, że zamiar ten ma szansę się ziścić. - Chciałbym tutaj widzieć szczególnie specjalistów, których oczekują nasi mieszkańcy. Przydałby się tutaj ginekolog. Może urolog, kardiolog, ortopeda - wymieniał kilka miesięcy temu wójt, podkreślając, że każdy dobry specjalista jest potrzebny.

Do tematu ginekologa, który ma zamiar przyjmować w cmolaskim ośrodku, z pewnością będziemy jeszcze wracać. 

Jak dalej będzie wyglądał rozwój ośrodka? Do tematu z pewnością będziemy wracać. 

Dochód dla gminy Cmolas

Gmina Cmolas od 2019 roku starała się zapełnić ośrodek lekarzami. Przetargi, ogłoszenia i jeszcze raz przetargi. Początkowo nie dawały one rezultatów, a wiele osób traciło nadzieję na wynajem. 

W 2019 roku złożono jedną ofertę na wynajem całego ośrodka. Chętnym okazało się Centrum medyczne BMS z Majdanu Królewskiego. 17 czerwca 2019 roku podpisano umowę. Wysokość czynszu wynosiła 4625 zł netto miesięcznie za cały budynek, plus koszty utrzymania. Końcem lutego 2020 roku wpłynęło jednak wypowiedzenie umowy najmu. 

Gmina ponownie ogłosiła przetarg, tym razem na wynajem połowy ośrodka. Wpłynęła jedna oferta od Prywatnego Gabinetu Pediatrycznego (Renata Pyra Nowa Dęba). 28 maja 2021 roku podpisano umowę na najem lokalu do 27 maja 2031 roku (10 lat). Czynsz miesięczny to 1146,36 zł plus opłaty.

Początkiem czerwca 2021 roku ogłoszono kolejny przetarg na drugą część ośrodka. Nie wpłynęła ani jedna oferta. 1 września 2021 roku zamieszczono kolejne ogłoszenie o wynajęciu. Na ofertę odpowiedział dr Marek Smuszkiewicz, prowadzący gabinet lekarski w Majdanie Królewskim. Miesięcznie płaci on 1722 zł brutto plus opłaty.

Łącznie, do budżetu gminy Cmolas, wpływa miesięcznie 2868,36 zł z tytułu wynajem całego budynku. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy