Reklama

Ośrodek zdrowia w Cmolasie otwarty będzie prawdopodobnie od września

Opublikowano:
Autor:

Ośrodek zdrowia w Cmolasie otwarty będzie prawdopodobnie od września - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Cmolas znalazła najemcę, który jest zainteresowany nowym ośrodkiem zdrowia. Placówka otwarta będzie prawdopodobnie za kilka miesięcy.

Chętnym na otwarcie gabinetów w cmolaskiej placówce okazało się Centrum Medyczne BMS z Majdanu Królewskiego. Urząd gminy nie podpisał jeszcze stosownej umowy z najemcą. - Musimy powiadomić oferenta, który wyraził chęć wynajmu budynku Gminnego Ośrodka Zdrowia w Cmolasie o tym, że ten pisemny przetarg ograniczony wygrał - informuje Marian Posłuszny, sekretarz gminy Cmolas.

Od czerwca

Jak mówi sekretarz gminy, podpisanie umowy z najemcą ma nastąpić za kilka tygodni.

- Podpisanie z nim umowy przewidujemy pod koniec maja, zaś umowa obowiązywałaby od 1 czerwca - zaznacza sekretarz Posłuszny.

Jak czytamy w przetargu ograniczonym, oferent wyłoniony w drodze przetargu zobowiązany jest do udzielania świadczeń medycznych, stomatologicznych i rehabilitacyjnych w terminie do trzech miesięcy od zawarcia umowy najmu. Oznacza to, że najprawdopodobniej pacjenci będą mieli możliwość wizyt u specjalistów od września.

Na chwilę obecną nie wiadomo, jacy dokładnie specjaliści będą dostępni w nowym ośrodku.

 Więcej prywatnie

Jak się okazuje, usługi na NFZ oraz prywatnie nie będą jednak świadczone "pół na pół". - Urząd gminy zdecydował się zawrzeć w pisemnym przetargu ograniczonym zapis o przyjmowaniu pacjentów w ramach NFZ – informuje sekretarz Posłuszny. - Przyjmowanie pacjentów w ramach NFZ ma być w granicach 34% ogółu wszystkich świadczeń – dodaje. Reszta, czyli około 66%, oferowanych usług może być świadczona prywatnie przez wynajmującego.

Bez kolizji

Jak podkreśla Marian Posłuszny, sekretarz, świadczenia nowo powstałego ośrodka nie powinny kolidować ze świadczeniami w już istniejącym, który podlega Starostwu Powiatowemu w Kolbuszowej. - Gminny Ośrodek Zdrowia w Cmolasie powstał z myślą o mieszkańcach gminy – zaznacza sekretarz gminy. - Potrzeby w tym zakresie są duże. Ośrodki zdrowia w Ostrowach Tuszowskich i Cmolasie prowadzone przez Zakład Opieki Zdrowotnej w Kolbuszowej mają niewystarczającą liczbę lekarzy, jak na tak dużą liczbę mieszkańców. Po jednym lekarzu w Cmolasie i w Ostrowach Tuszowskich. – nadmienia Marian Posłuszny.

Dlatego też gmina zdecydowała o budowie dodatkowego miejsca dla pacjentów.

Do tematu wrócimy na przełomie czerwca i lipca.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE