Reklama

Osiemdziesiąte urodziny ks. prałata Władysława Włodarczyka

Opublikowano:
Autor:

Osiemdziesiąte urodziny ks. prałata Władysława Włodarczyka - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ks. prałat Władysław Włodarczyk, były proboszcz parafii w Majdanie Królewskim, obchodzi w tym roku okrągłe 80. urodziny.

W niedzielę, 19 listopada, z tej okazji w kościele parafialnym w Majdanie Królewskim odbyła się uroczysta msza święta w intencji duchownego. Sprawował ją ks. bp Edward Frankowski, który wygłosił również kazanie. W trakcie homilii biskup przytoczył życiorys wieloletniego proboszcza majdańskiej parafii oraz jego liczne zasługi.

 

 

W imieniu wszystkich mieszkańców gminy życzenia złożyli solenizantowi grupy parafialne oraz wójt. Podczas uroczystości ks. prałat został nagrodzony przez parafian brawami. Od zebranych w świątyni usłyszał pieśń "Życzymy, życzymy".

Ksiądz prałat Władysław Włodarczyk rozpoczął pracę duszpasterską jako proboszcz w Parafii św. Bartłomieja Apostoła w Majdanie Królewskim w lipcu 1981 roku i pełnił ją nieprzerwanie przez 31 lat, dbając o wygląd zabytkowej świątyni i jej otoczenia. Przez 28 lat pełnił urząd dziekana Dekanatu Raniżowskiego. Wspólnie z parafianami najpierw Huty Komorowskiej, a potem Komorowa wybudował dwie nowe świątynie.

Prezydent RP Lech Kaczyński postanowieniem z 9 marca 2010 r. nadał księdzu prałatowi Srebrny Krzyż Zasługi za działalność na rzecz społeczności lokalnej.

Więcej w 47 numerze Korso Kolbuszowskie

 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE