Reklama

Reklama

Osiem wariantów dużej obwodnicy Kolbuszowej [VIDEO]

Opublikowano: 19 sierpnia 2020 20:10
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzisiaj (19 sierpnia) ogłoszony został przetarg na realizację pierwszego etapu dużej obwodnicy Kolbuszowej - przygotowanie koncepcji nowej drogi. O tej długo wyczekiwanej inwestycji, rozmawiano podczas spotkania zorganizowanego w kolbuszowskim starostwie.

- Obiecane przez pana premiera Mateusza Morawieckiego 100 obwodnic w Polsce, które zapowiedział, znalazło swoje odzwierciedlenie na Podkarpaciu

- zaczął poseł Zbigniew Chmielowiec, z którego inicjatywy zorganizowano dzisiejsze spotkanie. 

- Wśród ośmiu obwodnic, dwie z nich będą realizowane w ciągu drogi krajowej nr 9, tj. w Kolbuszowej oraz Nowej Dębie

- dodał parlamentarzysta.

Obwodnica miasta nad Nilem ma być pierwszą realizowaną w naszym województwie. 

Planowo ma powstać osiem koncepcji przebiegu nowej drogi - cztery po stronie wschodniej oraz cztery po stronie zachodniej. Spośród nich mają zostać wybrane cztery warianty, a następnie spośród nich, po przeprowadzeniu konsultacji społecznych, wybrany ma zostać jeden i ten wariant ma być postawą do ogłoszenia przetargu.

Nowa droga, o długości ok. 8,5 km, ma być gotowa do 2028 roku. 

 
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (3)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

 • rok temu | ocena +0 / -1

  MasterJ

  Aż 8 koncepcji... spora przesada szczególnie z tymi po zachodniej stronie. Kompletnie nierealny projekt, skoro 8.5km to musiała by ona przechodzić przez stawy nie mówiąc o wielu wyburzeniach, na Nowej Wsi, Świerczowie i Dolnej. Realny jest tylko wschodni przebieg obwodnicy. Zaczynający się w za cegielnią na Kupnie przez Wojków, las na Weryni i kończąc się obok stacji Orlen na Dolnej. Także bajki o przebiegu od Widełki przez Dizkowiec do Cmolasu można schować....

 • rok temu | ocena +4 / -0

  Mieszkaniec

  Ciekawe jak te osiem wariantów ma się do zaproponowanego już przebiegu obwodnicy który wysłał J. Kardyś do Ministra Infrastruktury w listopadzie 2019r? Widać, że konsultacje społeczne to żart.

 • rok temu | ocena +6 / -0

  Kuba

  Pokazcie propozycje tej obwodnicy