Osiem medali pływaków Fregaty. Złoto dla Pauliny i Oliwii

Osiem medali pływaków Fregaty. Złoto dla Pauliny i Oliwii - Zdjęcie główne

WIADOMOŚCIDwa złote, trzy srebrne i trzy brązowe medale wywalczyli wychowankowie kolbuszowskiej Fregaty w pierwszej jesiennej edycji Podkarpackiej Ligi Dzieci.Impreza odbyła się na pływalni w Dębicy w październiku.

Udział w zawodach wzięło 180 zawodników z 13 klubów z naszego województwa. Fregatę reprezentowało pięciu zawodników. Nasi pływacy aż osiem razy stawali na podium. Drużynowo Fregata zajęła czwarte miejsce.

Bardzo dobrze wypadła Oliwia Szklarz. Wywalczyła złoty medal na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym i srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem dowolnym. Paulina Sobolewska zgarnęła złoty medal na 100 metrów stylem klasycznym i brązowy na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym

Powody do dumy miała również Nikola Grochala. Przywiozła bowiem srebrny medal na dystansie 100 metrów stylem zmiennym i brązowy medal na dystansie 50 metrów stylem klasycznym. Z bardzo dobrej strony pokazał się Michał Barański. Wywalczył srebrny medal na dystansie 50 metrów stylem motylkowym i brązowy medal na dystansie 100 metrów stylem grzbietowym.

Mateusz Wrona zajął zaś szóste miejsce na dystansie 50 metrów stylem dowolnym i 100 metrów stylem klasycznym. – Wszystkim zawodnikom gratulujemy i życzymy wytrwałości w dalszej karierze – podsumował trener Bartek Pietryka. Druga jesienna edycja odbędzie się 9 listopada w Tarnobrzegu, natomiast trzecia runda 7 grudnia w Mielcu. W międzyczasie w Dębicy (16-17 listopada) odbędą się zimowe mistrzostwa Podkarpacia.

Tydzień wcześniej pływacy Fregaty powalczyli w Otwartych Mistrzostwach Mielca w pływackich sprintach. W zawodach brało udział 177 osób z 11 podkarpackich klubów. Naszą drużynę reprezentowali: Julia Szklarz, Milena Szewc, Kornelia Woźniak, Braian Skowroński, Mikołaj Wójcik, Wiktor Blicharz, Michał Szostak, Szczepan Wójcik i Karol Rzemień. - Zawodnicy zaprezentowali się z bardzo dobrej strony, poprawiając swoje rekordy życiowe – wspominał trener Pietryka.

Najlepszym zawodnikiem w kategorii wiekowej 12 lat i młodsi został Braian Skowroński, a na trzecim miejscu uplasował się Mikołaj Wójcik.