Reklama

Ogólnopolska parada w Dzikowcu

Opublikowano:
Autor:

Ogólnopolska parada w Dzikowcu - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Władze Dzikowca chciałyby, by ogólnopolska parada straży grobowych odbyła się w ich gminie w roku okrągłego jubileuszu tutejszej straży grobowej.

W 2021 roku przypada 140. rocznica istnienia honorowej straży grobowej w Dzikowcu. W  tym właśnie roku dzikowieccy samorządowcy proponują, by u nich zorganizować ogólnopolską paradę straży grobowych. Czy propozycja spotka się z akceptacją organizatorów?

Za rok
Pierwotnie ustalone było, że 26. ogólnopolska parada ma się odbyć w Dzikowcu już za rok. - Po rozmowach i konsultacjach zaproponowaliśmy zmianę terminu. Złożyliśmy wniosek m.in. o docieplenie wartowni, elewacji zewnętrznej. Mamy też problem w potokiem Olszynka. Aby przyjąć kilka tysięcy osób, musimy zapewnić miejsca parkingowe, gościnę, musimy się przygotować. Opracowywana jest też książka o naszej straży. Dlatego wysłaliśmy do Grodziska Dolnego pismo wraz z uzasadnieniem. Prosimy o przesunięcie terminu tego wydarzenia u nas, ze względów organizacyjno-przestrzennych - wyjaśnia sekretarz gminy Genowefa Dębiak.

Więcej w 20 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE