Reklama

Ognisko zakażenia koronawirusem w kolbuszowskim szpitalu

Opublikowano: śr, 7 paź 2020 17:54
Autor:

Ognisko zakażenia koronawirusem w kolbuszowskim szpitalu  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O kolejnych zakażeniach Covid-19 poinformował dzisiaj (7 października) sanepid. Z jakich gmin pochodzą osoby, u których stwierdzono wirusa?

Dwie kobiety i trzech mężczyzn to kolejne pięć osób z powiatu kolbuszowskiego zakażonych koronawirusem. Są to mieszkańcy dwóch gmin naszego powiatu: gm. Dzikowiec (2 osoby) i gm. Kolbuszowa (3 osoby). 

- Jedna z nich pochodzi z ogniska zakażenia w naszym szpitalu na oddziale wewnętrznym. Do tej pory, z tego ogniska, odnotowaliśmy trzy zakażenia. Są to dwie osoby z personelu i jeden pacjent 

- wyjaśnia Barbara Dudzińska, szefowa kolbuszowskiego sanepidu.

 


 

Zbigniew Strzelczyk, dyrektor SP ZOZ w Kolbuszowej, zapewnia, że sytuacja na oddziale wewnętrznym jest opanowana. Przez kilka dni nowi pacjenci nie byli przyjmowani na internę, ale dzisiaj się to zmieniło. 

- Ognisko na oddziale wewnętrznym zostało zlikwidowane - mówi dyrektor Strzelczyk.

Jak dodaje, dwie pielęgniarki są izolowane (przybywają w domu). Pozostali pracownicy mieli robione wymazy. Wynik wyszedł negatywny. Oddział pracuje normalnie. 

Przypomnijmy, że do dzisiaj (7 października) koronawirusa stwierdzono u 59 mieszkańców naszego powiatu. 32 osoby wyzdrowiały. Dwie zmarły.

Wczoraj sanepid informował o pięciu zakażonych osobach - dwóch kobietach i trzech mężczyznach. Są to trzy osoby z gminy Cmolas oraz po jednej z gminy Niwiska i gminy Kolbuszowa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE