Reklama

Odgrażanie się, grodzenie taśmą i szykany. Problem z działką

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Odgrażanie się, grodzenie taśmą i szykany. Problem z działką  - Zdjęcie główne

Wójt Jerzy Wilk wyjaśniał, że zakup kawałka działki przez gminę oznaczałby dla osoby, która stwarza nieprzyjemne sytuacje, brak argumentów i powodów do kolejnych konfliktów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Grodzenie taśmą, odgrażanie się. Aby tego uniknąć urząd gminy, chce wykupić jedną z działek w Hucie Komorowskiej. O co chodzi? Podczas ostatniej sesji Rady Gminy w Majdanie Królewski rajcy głosowali za nabyciem przez urząd prawa własności nieruchomości położonej w Hucie Komorowskiej. Mowa o działce o numerze 939/7 o powierzchni około 2,5 ara.

W trakcie sesji Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, poinformował radnych, że końcem marca do urzędu gminy zawitało dwóch mężczyzn. Był to właściciel nieruchomości przyległej do działki oraz jego reprezentant.

- W ostatnim czasie rodzi się dosyć poważny konflikt z groźbami. Ja co prawda nie byłem na miejscu, nie chce potwierdzać, czy te groźby są na tyle poważne, czy niepoważne, ale odgrażanie się jest, grodzenie taśmą, robienie szykan

- przyznał Jerzy Wilk.

Stąd wziął się pomysł urzędników, żeby gmina nabyła wspomniane 2,5 ara, i następnie zakupioną działkę połączyła z sąsiadującą z nią drogą gminną o pow. ok. 2 arów.  

- To stanowiłoby całość i wtedy osoba, która wszczyna te mało przyjemne sytuacje, może by już nie miała argumentu i powodu, żeby to czynić - wyjaśniał samorządowcom włodarz gminy. - Sytuacja może by się uciszyła - dodał.

Dalej tłumaczył szef gminy, że na ten moment wspomniana droga nie wymaga nakładów finansowych. - Może w okolicy lata, kiedy droga by już całkowicie obeschła, auto tłucznia wystarczyłoby, żeby co nieco poprawić - mówił wójt. Dojazd mieszkańcy mają od drugiej strony.

Przejąć ary

- Bardziej pod tym kątem rozpatruje ten problem, żeby próbować to przejąć. Jeżeli chodzi o wydzielenie jednej z działek (939/7), to wzięło się to stąd, że parę lat temu, kiedy dzielona była działka numer 939, urząd gminy zawnioskował, żeby te 2,5 ara wydzielić na poszerzenie tej drogi - przypomniał wójt Jerzy Wilk.

Przez te parę lat nie zostało to zakupione przez gminę, teraz urząd oczekuje, że dotychczasowy właściciel wyrazi chęć jej zbycia na rzecz gminy. Dlatego ta uchwała jest niezbędna, aby pozyskać wspomniany areał na rzecz gminy.

Za przyjęciem uchwały zagłosowało 14 radnych, wszyscy podnieśli rękę, zgadzając się na propozycję włodarza gminy. W konsekwencji radni wyrazili zgodę na nabycie przez gminę Majdan Królewski prawa własności nieruchomości gruntowej położonej w Hucie Komorowskiej, oznaczonej jako działka ewid. nr 939/7 o powierzchni 0,0251 ha, niezbędnej w celu poszerzenia drogi gminnej wewnętrznej. Nabycie nieruchomości, o której mowa, finansowane będzie z funduszy własnych urzędu Majdan Królewski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy