Reklama

Odbiorą azbest w gminie Dzikowiec. Ile na ten cel planuje wydać samorząd?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Canva

Odbiorą azbest w gminie Dzikowiec. Ile na ten cel planuje wydać samorząd? - Zdjęcie główne

Ile pieniędzy na odbiór i utylizację azbestu planuje wydać gmina Dzikowiec? | foto Canva

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Dzikowiecki urząd wybrał wykonawcę, który zajmie się usuwaniem wyrobów zawierających azbest na terenie gminy w 2022 roku. Sprawdzamy, ile na ten cel planuje wydać gmina.

Najkorzystniejszą ofertę cenową zaproponował "Huber" Wieczorek Hubert z Góry Puławskiej. To właśnie ten wykonawca zajmie się ich odbiorem, transportem i utylizacją azbestu ze wskazanych miejsc. 

Zutylizować i udokumentować

Firma wyceniła wykonanie zadania na kwotę 401,76 zł za 1 Mg wyrobu. Na jego realizację będzie miała 30 dni od dnia podpisania umowy. Jak informowała w poniedziałek (18 lipca) Genowefa Dębiak, sekretarz gminy Dzikowiec, umowa nie została jeszcze podpisana. Ma to się odbyć w najbliższym czasie.

Zgodnie z umową wykonawca ma obowiązek wykonać dokumentację fotograficzną obiektów przed rozpoczęciem usuwania odpadów zawierających azbest oraz po ich usunięciu. Ma także sporządzić protokół zdawczo - odbiorczy z każdej nieruchomości, który ma zawierać zapis wagi odebranego odpadu oraz kartę jego przekazania do utylizacji.

Mniejszy koszt

Dzikowiecka gmina planuje w 2022 roku zutylizować 31 Mg wyrobów azbestowych. To oznacza, że koszt tego zadania może wynieść niespełna 12 500 złotych. Siedem tysięcy to kwota dofinansowania, natomiast reszta to wkład własny. Samorząd zaznacza natomiast, że podana wartość jest szacunkowa i może ulec zmianie. Dla porównania, w zeszłym roku na to samo zadanie wydano w sumie 22 900 złotych.

Jak zaznacza Genowefa Dębiak, prawa ręka wójta, z roku na rok mieszkańcy składają coraz mniej wniosków o usuwanie azbestu. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy