Daniel Tęcza, zawodnik KS Kopcie zakończył mecz z urazem głowy

Autor: | Zdjęcie: Archiwum Klubowe

Daniel Tęcza, zawodnik KS Kopcie zakończył mecz z urazem głowy - Zdjęcie główne

Szczęśliwy zespół KS-u Kopcie po ostatnim meczu sezonu, który dał awans do A klasy. | foto Archiwum Klubowe

SPORT Do awansu potrzebowali punktu i właśnie remisem zakończył się ostatni mecz KS-u Kopcie w tym sezonie. Świętowanie zakłócił uraz Daniela Tęczy.

Kopcie były zdecydowanym faworytem w starciu z rezerwami Wspólnoty Serbinów. Przedostatni zespół rozgrywek postawił ekipie z gminy Dzikowiec bardzo wysoko poprzeczkę. KS miał więcej piłkarskich argumentów, ale goście walczyli jak lwy o każdą piłkę. Zaraz po przerwie do siatki rywali trafił Kamil Płaza.

Wydawało się, że Kopcie pójdą za ciosem, ale Wspólnota nie odpuszczała. Determinacja przyjezdnych sprawiła, że końcówka meczu była bardzo nerwowa. 10 minut przed końcem Serbinów wyrównał i ostatnie minuty gry były emocjonujące.

- Liczyłem, że zagramy skuteczniej i pewnie wygramy. Trochę było nerwów, dużo emocji, ale cel udało się zrealizować

- podkreśla Stanisław Żarkowski, trener Kopci.

- Wspólnota biła się o każdą piłkę, goście byli podwójnie zmotywowani

- przyznał szkoleniowiec Kopci. Dzięki temu remisowi KS Kopcie skończył sezon na pierwszym miejscu, z punktem przewagi nad drugim - LZS-em Jadachy.

Niestety, ambitna postawa przyjezdnych przełożyła się na... zdrowie Daniela Tęczy. Gracz Kopci zderzył się z przeciwnikiem i doznał urazu głowy. Potrzebna była profesjonalna pomoc medyczna. Daniel po meczu przeszedł badania.

- Wieczorem dostaliśmy informację, że wraca do pełni sił i wierzymy, że nic złego się nie stało

- podsumowuje Żarkowski.

Tak było w weekend (19/20 czerwca)

KS Kopcie - Wspólnota II Serbinów 1:1 (0:0)

Bramki: Płaza 55 - Fatyga 80

KS: K. Kaczorowski - D. Żarkowski, Da. Tęcza, Do. Tęcza, Nidental (55 Pasek), A. Kwaśnik. B. Kopeć, W. Kopeć, Dziuba, Deptuch (87 Wilk), Płaza (70 Syska).

POZOSTAŁE WYNIKI:

Zabrnie - Cygany 2:3, Trześń - Knapy 4:0, Chmielów - Tarnowska Wola 1:2. Pauza: Jadachy.