Reklama

Ocenić stan dróg i chodników po zimie w gminie Dzikowiec. Radni zabrali głos

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Ocenić stan dróg i chodników po zimie w gminie Dzikowiec. Radni zabrali głos - Zdjęcie główne

Głos w sprawie stanu zimowego utrzymania dróg w gminie zabrali Jerzy Sito i Urszula Rzeszut-Baran. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI O przeglądy gwarancyjne chodników na terenie gminy dopytywała radna Urszula Rzeszut-Baran. Inny samorządowiec zaproponował, żeby stanem dróg i chodników po zimie zająć się na najbliższej sesji. Czy tak będzie?

Wygląda na to, że pod majowe obrady powróci temat zimowego utrzymywania dróg. O to wnioskował jeden z samorządowców.

Wywiązać się z planu

Na kwietniowym posiedzeniu komisji Rady Gminy w Dzikowcu radny Jerzy Sito zaproponował, aby na najbliższej sesji poruszyć temat oceny stanu utrzymania zimowego dróg i chodników na terenie gminy. 

- Mamy to w planie pracy komisji leśnictwa i rolnictwa, więc żeby się wywiązać chociaż jednym punktem z tego planu, proponuję ten punkt wziąć pod uwagę - nadmienił samorządowiec.

Jak dodał, na posiedzenie rada gminy ma w planach zaprosić Eugeniusza Szczebiwilka, dyrektora Zarządu Dróg Powiatowych w Kolbuszowej. Czy jednak ten skorzysta z zaproszenia? To się okaże. 

Chodnik do naprawy

Kwestię stanu chodników na terenie dzikowieckiej gminy poruszyła na tym samym spotkaniu radna Urszula Rzeszut-Baran. Przedstawicieli urzędu pytała o to, czy planowane są przeglądy chodników w ramach gwarancji. Jak twierdzi, w kilku miejscach chodnik wymaga naprawy. - W Dolnym Dzikowcu w niektórych miejscach kostka wyszła na zewnątrz - nadmienia radna.

Genowefa Dębiak, sekretarz gminy, poinformowała, że takie przeglądy są w planach. Na razie nie wiadomo jednak, w jakim czasie zostaną one przeprowadzone. Jak dodała, gwarancja obejmuje okres pięciu lat od wybudowania chodnika.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy