Reklama

Reklama

Obrazy Dominika Roga z Nowej Wsi można zobaczyć na wystawie w kolbuszowskiej bibliotece

Opublikowano: śr, 5 wrz 2018 15:12
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Wystawa prac młodego artysty będzie czynna do soboty, 15 września.

Reklama

Ekspozycję można oglądać w godzinach otwarcia Czytelni im. dr K. Skowrońskiego znajdującej się w Miejskiej i Powiatowej Bibliotece Publicznej w Kolbuszowej.

Autor, Dominik Róg, jest absolwentem Liceum Plastycznego w Rzeszowie, które ukończył w 2017 roku uzyskując tytuł zawodowy plastyk - kowalstwo artystyczne i metaloplastyka. Obecnie studiuje na drugim roku na Wydziale Sztuki Uniwersytetu Pedagogicznego im.Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.

- Sztuką interesuję się praktycznie od najmłodszych lat. Będąc jeszcze w szkole podstawowej regularnie uczęszczałem na dodatkowe zajęcia plastyczne i brałem udział w konkursach plastycznych. Uczestniczyłem także w kilku edycjach Międzynarodowego Pleneru Malarskiego w Kolbuszowej. To właśnie podczas wakacyjnych zajęć z artystami, zafascynowany ich dziełami, podjąłem ostateczną decyzję o rozpoczęciu nauki w liceum plastycznym - mówi o sobie.

W swoich obrazach stara się przedstawić nie tyle miejsce, co atmosferę w nim panującą. - Nie są to więc ukazania fotorealistyczne, ale bardziej swobodne, mocno skupione na kolorze - wyjaśnia artysta.

Oprócz malarstwa Dominik Róg interesuje się również animacją artystyczną, fotografią i plakatem.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.