Papież, który zmienił świat
Jan Paweł II urodził się 18 maja 1920 roku w Wadowicach. W ciągu swojego życia stał się jednym z najważniejszych duchowych przywódców XX wieku. Jego pontyfikat trwał 27 lat, od 1978 roku, kiedy został wybrany na papieża, aż do swojej śmierci w 2005 roku. Jan Paweł II był pierwszym papieżem z Polski, a jego pontyfikat naznaczony był ogromnym wpływem na Kościół katolicki i cały świat. Był nie tylko papieżem, ale także liderem, który z pasją walczył o prawa człowieka, pokój na świecie oraz dialog między religiami.Jan Paweł II był papieżem pielgrzymującym, który odwiedził 129 krajów, w tym Polskę, gdzie miliony wiernych witali go z entuzjazmem i miłością. Jego nauki, w tym przekonania o godności ludzkiej, wolności, solidarności i miłości bliźniego, na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy go znali, oraz tych, którzy inspirowali się jego naukami.
Czas na modlitewne czuwanie w Kolbuszowej
W rocznicę śmierci Jana Pawła II, mieszkańcy Kolbuszowej będą mogli wziąć udział w szczególnej modlitwie, która upamiętni tę doniosłą chwilę. O godz. 21.37, w godzinie, w której papież odszedł, w kolbuszowskiej kolegiacie zabrzmią dzwony. To symboliczne przypomnienie o papieżu, którego życie było poświęcone służbie Bogu i ludziom.
– Zapraszamy wszystkich parafian na modlitewne czuwanie, które rozpoczniemy Apelem o godz. 21.00, a o godz. 21.37 dzwonami zaznaczymy tę szczególną chwilę
– informują duszpasterze z kolbuszowskiej kolegiaty.
Pamięć o Janie Pawle II
Choć minęło już 20 lat od śmierci Jana Pawła II, jego dziedzictwo wciąż żyje. Jego mądrość, przesłanie pokoju i miłości do drugiego człowieka pozostaje fundamentem dla wielu ludzi na całym świecie.Modlitewne czuwanie w Kolbuszowej jest doskonałą okazją, by raz jeszcze oddać hołd papieżowi, który przez całe swoje życie starał się czynić świat lepszym miejscem.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.