Reklama

Nowy wóz dla kolbuszowskiej straży pożarnej. Stary trafić ma do OSP [WIDEO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Nowy wóz dla kolbuszowskiej straży pożarnej. Stary trafić ma do OSP [WIDEO] - Zdjęcie główne

Funkcjonariusze z KP PSP w Kolbuszowej niebawem otrzymać mają nowy samochód.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI KP PSP w Kolbuszowej chce zakupić nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. W tej sprawie komendant Nita zwrócił się z prośbą o wsparcie finansowe do samorządów.

Państwowa Powiatowa Straż Pożarna w Kolbuszowej jeszcze w lutym złożyła wniosek do gmin i powiatu o wsparcie przy zakup samochodu ciężkiego ratowniczo-gaśniczego.

Szacowany koszt zakupu tego samochodu wynosi 1 200 000 zł. Jacek Nita, szef Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kolbuszowej, zwrócił się do samorządów z naszego powiatu o pomoc przy zakupie w kwocie 300 tys., zł. Powiat kolbuszowski zadeklarował 100 tys. zł pomocy finansowej. Tyle samo ma przeznaczyć gmina Majdan Królewski, z racji tego, że jeden z samochodów z KP PSP w Kolbuszowej zostanie przekazany do jednej z jednostek OSP na terenie majdańskiej gminy. Na tę chwilę nie wiadomo jeszcze, która straż otrzyma samochód. Jacek Nita komendant kolbuszowskiej straży pożarnej poinformował, że jeżeli chodzi o konkretną jednostkę, do której trafi wóz, będzie to decyzja komendanta wojewódzkiego

Z kolei gmina Niwiska przeznaczyć ma 18 tys. zł, gmina Cmolas - 22 tys. zł, gmina Dzikowiec - 19 tys. zł, gmina Raniżów - 21 tys. zł oraz gmina Kolbuszowa - 70 tys. zł. Są to jednak wstępne deklaracje. Gminy muszą znaleźć te pieniądze w swoich budżetach, a następnie to zatwierdzić muszą radni.

Nowy samochód z pewnością trafi do KP PSP w Kolbuszowej jeszcze w tym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy