Reklama

Nowy samochód dla druhów z OSP Dzikowiec. Tyle pieniędzy chce wydać gmina

Opublikowano: śr, 24 lis 2021 11:12
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nowy samochód dla druhów z OSP Dzikowiec. Tyle pieniędzy chce wydać gmina - Zdjęcie główne

OSP Dzikowiec ma otrzymać fabrycznie nowy wóz ratowniczo-gaśniczy. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Ochotnicza Straż Pożarna w Dzikowcu planuje zakupić nowy średni samochód ratowniczo-gaśniczy. Gmina na ten cel wyłożyła ponad pół miliona złotych. Ma to być kolejny, fabrycznie nowy, wóz bojowy w powiecie kolbuszowskim. Kiedy trafi do jednostki?

Na ostatniej sesji w Dzikowcu (27 października) rada gminy zabezpieczyła w swoim budżecie pieniądze na dofinansowanie zakupu średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego dla OSP Dzikowiec.

Tyle gmina chce wydać na nowy wóz

O szczegóły zapytaliśmy Ewę Antosz, sekretarza gminy Dzikowiec. Na razie nie wiadomo, kiedy zadanie zostanie zrealizowanie. Gmina na ten cel zabezpieczyła 600 tysięcy złotych w swoim budżecie. Za miesiąc wszystko powinno być jasne. Niemniej jednak najbardziej prawdopodobnym terminem jest przyszły rok.

- My zabezpieczyliśmy wkład własny, teraz czekamy na środki z zewnątrz 

- nadmienia sekretarz.

Czym teraz jeżdżą druhowie z OSP Dzikowiec?

O plany zakupowe zapytaliśmy Zbigniewa Witkowskiego, prezesa OSP Dzikowiec. Na razie nie wiadomo, kiedy i jaki dokładnie samochód trafi do druhów. Na pewno będzie to średni wóz ratowniczo-gaśniczy.


- Obecnie posiadamy średniego mercedesa i ciężkiego jelcza. Myślę, że nowy samochód zastąpi starego i wysłużonego jelcza. Głównie chodzi o sprzęt. Wiadomo, że na jelcza dużo sprzętu się nie zmieści, ma kilka małych skrytek. Dzisiaj tego sprzętu trzeba jednak więcej

- wyjaśnia.

Taki wóz jest potrzebny

Prezes nie ukrywa, że chcą pozyskać średni samochód z dużą beczką na wodę.

- Na jelczu mamy 6 tysięcy litrów wody, a średni miałby niecałe 5 tys. litrów. To nie jest taka duża różnica

- dodaje.

Jak twierdzi, nowy średni samochód mógłby spokojnie zastąpić ciężkiego jelcza, a pomieści znacznie więcej sprzętu ratowniczo-gaśniczego

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 3 dni temu | ocena +6 / -1

    Marek

    Jest to żenada i kpina z podatnika , osp Dzikowiec nie tak dawno otrzymało nowy samochód . Niech prezes się wypowie ile razy do roku wyjeżdżają do z zdarzeń , pewnie mają z 5 wyjazdów w roku . Kolejny nowy samochód którego koszt to pewnie ok 1 miliona zł . jest nieporozumieniem.