Reklama

Nowy rok szkolny 2022/23. Te szkoły średnie w powiecie kolbuszowskim najczęściej wybierali uczniowie

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso Kolbuszowskie

Nowy rok szkolny 2022/23. Te szkoły średnie w powiecie kolbuszowskim najczęściej wybierali uczniowie - Zdjęcie główne

Ilu uczniów zyskają w nowym roku poszczególne szkoły w powiecie? Sprawdzamy. | foto Archiwum Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na naukę w szkołach średnich w powiecie kolbuszowskim zdecydowało się w umie 390 uczniów. Sprawdzamy, które placówki cieszyły się największym zainteresowaniem.

Kontynuować naukę w szkołach średnich na terenie powiatu kolbuszowskiego zdecydowało się 390 uczniów. Największym zainteresowaniem w tym roku cieszył się Zespół Szkół Technicznych w Kolbuszowej.

Chętnych nie brakowało

Do kolbuszowskiego ZST swoje podania złożyło 174 uczniów, z czego 146 do technikum, a 28 do szkoły branżowej. Liczba chętnych pozwoliła na utworzenie łącznie sześciu oddziałów klas pierwszych, z czego pięć w technikum oraz jedną w szkole branżowej.

Zainteresowanych nauką w Liceum Ogólnokształcącego im. Janka Bytnara w Kolbuszowej było 140 uczniów. Młodzież ta będzie uczyć się w czterech oddziałach klas pierwszych.

Natomiast Zespół Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych im. KEN w Weryni wybrało 76 uczniów. Pozwoliło to na uruchomienie dwóch oddziałów na poziomie technikum oraz jednego w szkole branżowej.

Powiat dopłaci do biletów

Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego, podobnie jak w latach ubiegłych, będzie dopłacał uczniom do biletów miesięcznych. Takie dopłaty przysługują uczniom klas I, II, III oraz IV, dojeżdżających do szkół, znajdujących się poza ich miejscem zamieszkania.

Na największą ulgę, która pokrywa 50 proc. kosztów biletu, mogą liczyć uczniowie klas pierwszych. Natomiast uczniom klas II-IV przysługuje zniżka w wysokości 30 proc. wartości zakupionego biletu.

Aby taką zniżkę otrzymać, uczeń musi okazać w sekretariacie szkoły imienny bilet miesięczny zakupiony na dany miesiąc w określonym terminie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy