Reklama

Nowy kierunek w Weryni

Opublikowano: wt, 16 cze 2020 11:00
Autor:

Nowy kierunek w Weryni - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Technik rachunkowości to nowy zawód gwarantujący duże perspektywy zatrudnienia w przyszłości. - Kierunek ten zostanie wprowadzony w naszej szkole już od września tego roku. Rozpoczęliśmy rekrutację - mówi szef wicedyrektor placówki w Weryni.

Przy wyborze szkoły średniej uczeń powinien kierować się tym, co będzie dla niego najlepsze w przyszłości. - Pomyśl o pracy, którą chciałbyś wykonywać. Pamiętaj, że dobry zawód to najlepsza inwestycja dla ciebie i twojej rodziny - swoje słowa Beata Bryk, wicedyrektor Zespołu Szkół Agrotechniczno-Ekonomicznych w Weryni, kieruje do tegorocznych absolwentów szkół podstawowych. 

Specjalistyczne kwalifikacje zawodowe uzyskane w trakcie procesu kształcenia są poszukiwane na rynku pracy i dają możliwość stabilnego zatrudnienia np. w dziale księgowości, finansów, rachunkowości, zarządzania, kadr i płac.

Jest to idealny kierunek dla osób przedsiębiorczych, kreatywnych, które interesują się biznesem, potrafią logicznie myśleć, niestraszne są im wszelkiego rodzaju rozliczenia oraz analizy. W trakcie procesu kształcenia uczniowie są przygotowywani do prowadzenia spraw finansowo - księgowych oraz kadrowo-płacowych w różnych podmiotach gospodarczych z wykorzystaniem księgowych programów komputerowych. Uczniowie poznają procedurę zakładania własnej działalności gospodarczej.

Pracownik z umiejętnościami 

Technik rachunkowości jest niezbędny w każdym podmiocie gospodarczym. Absolwent szkoły z dyplomem technik rachunkowości po potwierdzeniu dodatkowych kwalifikacji, takich jak prowadzenie dokumentacji w jednostce organizacyjnej, może uzyskać dodatkowy zawód technik ekonomista.

Uczeń, który ukończy szkołę w tym zawodzie, może w przyszłości pracować m.in. jakobTechnicy rachunkowości znajdują zatrudnienie w biurach rachunkowych, bankach, prywatnych przedsiębiorstwach, firmach ubezpieczeniowych, jednostkach finansów publicznych i innych podmiotach finansowych i księgowych.  

W trakcie realizowania pracy zawodowej, na różnych stanowiskach, absolwenci technikum, wykonują czynności zawodowe obejmujące prace finansowe, księgowe, kadrowe i płacowe. Realizują działania planistyczne, analityczne i sprawozdawcze. Prowadzą ewidencję ilościowo-wartościową, podatkową i rachunkową. Do zadań technika rachunkowości należy także dokonywanie rozliczeń z kontrahentami i instytucjami, w tym z urzędem skarbowym oraz zakładem ubezpieczeń społecznych, naliczanie wynagrodzeń i sporządzanie list płac dla zatrudnionych pracowników.

 

Doświadczenie zawodowe

 

 W powyższych pracach nieodzowna jest umiejętność obsługi księgowych programów komputerowych. Zawód ten wymaga od pracownika szerokiego zakresu wiedzy i doświadczenia zawodowego z dziedziny ekonomii, finansów, systemu podatkowego oraz umiejętności analizowania zachodzących zmian ekonomicznych.

- W naszej szkole będziesz miał możliwość rozwinięcia swoich pasji i zainteresowań, zdobycia dodatkowego doświadczenia zawodowego oraz korzystania z wielu atrakcji edukacyjnych w trakcie procesu kształcenia - zachęcają pedagodzy. Wycieczki i warsztaty ekonomiczne, spotkania z przedstawicielami firm i instytucji finansowych oraz bankowych, jednodniowe praktyki zawodowe w tych podmiotach i wiele innych propozycji ekonomicznych. 

- Pamiętaj, że po ukończeniu szkoły średniej w technikum masz już zawód - podkreślają nauczyciele. - Możesz podjąć pracę zawodową, ale także możesz kontynuować naukę na studiach wyższych - dodają. Kierunki i specjalizacje idealne dla uczniów, którzy ukończyli technikum w zawodzie technik rachunkowości to: ekonomia, marketing, zarządzanie, finanse, rachunkowość, kadry, płace i wiele innych.

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (1)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • 2 lata temu | ocena +0 / -0

    Tdj

    Przecież od wrzesnia dalej nauczanie zdalne. Chory rząd chce zrobić Z mlodych ludzi gówno