Reklama

Nowy "druh" w OSP. Nie uwierzysz kto to! [FOTO]

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI - Chcielibyśmy opowiedzieć wam historię związaną z nami i naszym czworonożnym przyjacielem Florkiem - piszą druhowie na swoim Facebooku. Strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Świerczowie przygarnęli małego kota.

Jakiś czas temu przed remizą strażacką pojawił się kotek prawdopodobnie podrzucony.

Zaczęliśmy go po prostu karmić i bawić się z nim jak i dorośli i dzieci z naszej miejscowości. Florek tylko, gdy usłyszał, że jest ktoś pod naszą remizą, zaraz się zjawiał, szczególnie gdy usłyszał dźwięk otwierającej się lodówki

- piszą druhowie ze Świerczowa.


Krystyna Tokarz, sołtys wsi nadała mu imię Florek od św. Floriana, gdyż jest on patronem strażaków.

Prezes straży Dariusz Opaliński, korzystając z okazji gdy był weterynarz pod remizą, zaszczepił Florka, a następnie sołtys umówiła go na wizytę w ośrodku weterynaryjnym.

- Nasz przyjaciel ma się dobrze. Lecz gdy pojawiła się decyzja o następnym etapie robót, trzeba było wymyślić schronienie, choć na jakiś czas dla Florka, ponieważ mieszkał sobie w nowej remizie na piętrze. Dlatego druh Patryk Tokarz stanął na wysokości zadania i zbudował domek tzw. Małą Remizę dla naszego małego druha, który można powiedzieć nieustanie pełni dyżur przy naszej remizie. Historii nastał już koniec, ale życie przyniesie nam nowe wspomnienia z naszym Florkiem

- opowiadają dumni i szczęśliwi strażacy ochotnicy ze Świerczowa.


 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE