Reklama

Nowy asfalt i chodnik w Komorowie za ponad 5 milionów złotych. Inwestycja została zakończona [ZDJĘCIA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Majdan Królewski zakończyła inwestycję, która dotyczyła położenia nowego asfaltu na długości ponad 2,5 kilometra oraz budowy chodnika i oświetlenia w Komorowie. Całe zadanie kosztowało ponad 5 milionów złotych.

To zadanie obejmowało przebudowę i rozbudowę drogi powiatowej nr 1 162 R  relacji Mielec - Rzochów - Przyłęk - Ostrowy Tuszowskie - Podtrąba w kilometrze 21+085 - 21+785 oraz 21+785 - 23+638 w Komorowie na odcinku 2,553 km.

Dodatkowo wzdłuż drogi, na odcinku o długości niespełna 1,9 km, zbudowano również chodnik pieszo-rowerowy wraz z oświetleniem.

Całe zadanie zamknęło się w kwocie 5 mln 188 tys. złotych. Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg dopłacił do inwestycji najwięcej, bo - 3 mln 421 tys. zł. Gmina Majdan Królewski wyłożyła kwotę 1 mln 467 tys. zł, natomiast powiat kolbuszowski dorzucił do puli prawie 300 tys. zł.

Jerzy Wilk, wójt gminy Majdan Królewski, w rozmowie z nami przyznał, że o remont drogi wnioskowali wielokrotnie mieszkańcy Komorowa. Ci zauważali, że odcinek jest szczególnie niebezpieczny dla rowerzystów i pieszych. Teraz ma się to zmienić.

- Dzięki nowej nawierzchni zwiększy się komfort i bezpieczeństwo użytkowników tej drogi. Wybudowanie  ciągu pieszo rowerowego i oddzielenie go od jezdni spowodowało poprawienie bezpieczeństwa pieszych i rowerzystów, na co od dawna zwracali uwagę mieszkańcy Komorowa

- nadmienił włodarz i zwrócił uwagę również na poprawę komunikacji tranzytowej.

- Przebudowa drogi powiatowej i zwiększenie jej nośności poprawi komunikację pomiędzy strefami ekonomicznymi: Mieleckiej i Tarnobrzeskiej w Nowej Dębie, a także w Stalowej Woli. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy