Reklama

Nowoczesny kompleks lekkoatletyczny ma być gotowy w 2020 roku

Opublikowano:
Autor:

Nowoczesny kompleks lekkoatletyczny ma być gotowy w 2020 roku - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Blisko pięć milionów złotych pochłonie jedna ze sztandarowych inwestycji gminy Kolbuszowa. Prace już trwają.

W tym roku rozpoczęła się przebudowa stadionu. Zadanie realizuje firma Gardenia Sport z Warszawy. 

 Roboty obejmą przebudowę kompleksu lekkoatletycznego, boiska do piłki nożnej i bieżni, a także budowę zasilania energetycznego, oświetlenia, monitoringu oraz nagłośnienia.

Nie do poznania zmieni się bieżnia.  Jej nawierzchnia zostanie wykonana z poliuretanu. Bieżnia okrężna będzie mieć cztery tory, bieżnia prosta do biegów sprinterskich będzie ich miała sześć. Zmieni się też lokalizacja bieżni na odcinku prostym. Zaplanowano ją przy istniejących trybunach (obecnie znajduje się ona dokładnie po drugiej stronie). Nie będzie natomiast zmiany lokalizacji miejsc siedzących dla kibiców. 

Na tym nie koniec. Główny element stadionu, boisko piłkarskie, również doczeka się gruntownej przemiany - będzie ono wykonane z trawy naturalnej. Projekt uwzględnia także budowę rzutni do rzutu oszczepem, młotem, dyskiem oraz do pchnięcia kulą.

Pojawi się także skocznia do skoku wzwyż, rów z wodą do biegu z przeszkodami, dwuścieżkowa skocznia do skoku w dal i trójskoku oraz skocznia do skoku o tyczce.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE