Reklama

Nowe latarnie w Wilczej Woli sprawiły, że jest bezpieczniej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Nowe latarnie w Wilczej Woli sprawiły, że jest bezpieczniej - Zdjęcie główne

Nowe oświetlenie sprawiło, że we wsi jest bezpieczniej.

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na dwóch ulicach w Wilczej Woli powstało nowoczesne oświetlenie uliczne. - Teraz jest dużo bezpieczniej - mówi radna Józefa Kopeć.

Początkiem marca dwie ulice w Wilczej Woli rozświetliły się na nowo. Ponad 30 nowoczesnych lamp powstało wzdłuż ul. Wrzosowej i ul. Dębowej. Kto zrealizował zadanie?

Niemal 90 tysięcy

Gmina Dzikowiec końcem stycznia opublikowała zapytanie ofertowe dotyczące budowy oświetlenia ulicznego w Wilczej Woli. Niedługo później było wiadomo, kto zajmie się jego montażem.

Dzikowiecki samorząd wybrał wykonawcę inwestycji. Okazał się nim Zakład Usług Elektrycznych "EL-KAM" Kamil Kowalski z Jeżowego, który przedstawił najkorzystniejszą ofertę. Firma wyceniła swoją pracę na niemal 90 tysięcy złotych (88 191 zł). 

Montaż przed czasem

Zadanie obejmowało montaż słupów i opraw oświetlenia ulicznego, a także wszelkie prace związanie z doprowadzeniem kabli i podłączeniem lamp. 

Na zrealizowanie zadania wykonawca miał czas do 29 kwietnia tego roku. Wiemy jednak, że firma zakończyła prace niemal dwa miesiące przed czasem.

Jak poinformował nas przedstawiciel Urzędu Gminy w Dzikowcu, wszystkie prace zostały zakończone w ubiegłym miesiącu, a lampy już świecą. Oświetlenie zostało oficjalnie odebrane przez gminę 2 marca.

Nowe oświetlenie uliczne pojawiło się wzdłuż ulicy Wrzosowej i Dębowej w Wilczej Woli. Zamontowano w sumie 32 nowoczesne lampy w technologii LED.

Ulice nabrały uroku

Józefa Kopeć, radna z Wilczej Woli, już w styczniu przyznała, że o lampy w tamtym miejscu wnioskowano przeszło rok temu. Jak mówiła, o lampy zabiegali również sami mieszkańcy.

Skontaktowaliśmy się z członkinią rady chwilę po zamontowaniu długo wyczekiwanego oświetlenia. W rozmowie z nami nie kryła zadowolenia z przeprowadzonej inwestycji.

- Jest zdecydowanie lepiej. Nabrało to uroku wizualnego. Teraz jest dużo bezpieczniej. Mieszkańcy są bardzo zadowoleni

- zapewniała.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy