Reklama

Nowe chodniki i remont drogi warte ponad milion złotych. Gdzie i kiedy powstaną?

Opublikowano: wt, 21 kwi 2020 12:06
Autor:

Nowe chodniki i remont drogi warte ponad milion złotych. Gdzie i kiedy powstaną?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Trzy wnioski złożone przez Samorząd Powiatu Kolbuszowskiego do Funduszu Dróg Samorządowych uzyskały akceptację. W ślad za tym do budżetu Powiatu trafi ponad milion złotych.

Pozyskane fundusze pozwolą na realizację trzech inwestycji. Jedna z nich polegać będzie na budowie chodnika dla pieszych w Lipnicy. Jak informuje Starostwo Powiatowe w Kolbuszowej, w ramach tego zadania planuje się wybudować nowy deptak na długości prawie jednego kilometra (819 m). Ma on biec od obecnego starego chodnika aż do dawnej zlewni mleka. Inwestycja ma zostać zrealizowana w ciągu tego roku. Jej koszt ma zamknąć się w kwocie wynoszącej 724 668 zł, przy czym dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych wynosi 70 proc. zadania, czyli 507 267 zł.

- Drugie zadanie, przeprowadzone w ramach pozyskanego dofinansowania, polegać będzie na remoncie drogi powiatowej Lipnica - Dzikowiec – Widełka, w miejscowości Lipnica, na długości jednego kilometra. Zadanie ma kosztować 262 480 zł, przy czym dofinansowanie z FDS wynosi 183 736 zł, co stanowi 70 proc. kosztów - czytamy na stronie kolbuszowskiego starostwa.


Trzecia inwestycja, realizowana w ramach środków z FDS, dotyczyć będzie budowy chodnika dla pieszych w Mechowcu. Nowy deptak ma się pojawić w tej miejscowości na długości 670 metrów (od skrzyżowania w stronę Płazówki do końca zabudowań). Koszt zadania ma wynieść 636 621 zł, z czego dofinasowanie pozyskane przez Powiat Kolbuszowski stanowi 70 proc. zadania i wynosi 445 635 zł.
Wszystkie zadania w 30 proc. pokryte zostaną przez Samorząd Gminy Dzikowiec. Planowo powyższe inwestycje mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE