Reklama

Nowa studnia odpowiedzią na zwiększające się zapotrzebowanie na wodę

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Gmina Majdan Królewski wykonała nowe inwestycje. Jedną z nich jest nowa studnia, która ma być odpowiedzią na coraz większe zapotrzebowanie na wodę.

Dodatkowa studnia została wykonana na terenie lasów w Hucie Komorowskiej po udzieleniu zgody przez Lasy Państwowe Nadleśnictwa Nowa Dęba. Miejsce wykonania otworu studziennego poprzedziły specjalne badania, które potwierdziły występowanie wody w tym rejonie.

- Na tej bazie został wykonany fizyczny otwór. Ze względu na geologię jego głębokość wynosi 19,5 m.p.t. Marszałek Województwa Podkarpackiego wydał decyzję o zatwierdzeniu dokumentacji hydrogeologicznej zasobów wód podziemnych ujęcia wodociągu gminnego. Ustalony pobór wody określono jako zadowalający, a parametry wskaźnikowe poziomu zanieczyszczeń do przyjęcia, w związku z czym studnia nadaje się do zagospodarowania. Woda z nowej studni pokryje corocznie wzrastające zapotrzebowanie na wodę

- informuje Urząd Gminy Majdan Królewski.

Dodatkowo trwają prace przy budowie wiaty magazynowej. Wiata posłuży do celów gospodarczych dla Gminnego Zakładu Wodociągów, Kanalizacji i Oczyszczanie w Majdanie Królewskim. Na dachu wiaty zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne o mocy do 50 kW, które zwiększą ilość wytworzonego prądu przez inwestora, a tym samym zmniejszą koszty poboru i uzdatniania wody. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy