Reklama

Nowa koncesja po 16 latach

Opublikowano:
Autor:

Nowa koncesja po 16 latach - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Jeden głos więcej zaważył na tym, że GS nie jest już monopolistą na terenie gminy Raniżów. Koncesję na sprzedaż napojów wysokoprocentowych dostali prywatni właściciele, którzy o pozwolenie starali się od ponad roku.

Temat określenia liczby punktów sprzedaży napojów alkoholowych wrócił na ostatnie obrady (27 września) z dwóch powodów. Jednym z nich był wniosek, który od ostatniej sesji złożyli właściciele sklepu. Drugi powód wracania do tematu przedstawił Jan Tęcza, inspektor w Urzędzie Gminy w Raniżowie. - Po ostatniej kontroli RIO okazało się, że uchwała o liczbie punktów alkoholowych powyżej 4,5 procent z wyjątkiem piwa nie została opublikowana w Dzienniku Urzędowym Województwa Podkarpackiego. Potrzeba podjęcia od nowa tej uchwały, a poprzednia uchwała z 2001 roku straci moc.
 
Zostawić po staremu 
Jako pierwszy swój wniosek złożył radny z Korczowisk. - Panie przewodniczący, chciałem złożyć wniosek formalny o ustalenie trzech punktów sprzedaży napojów alkoholowych - powiedział Marek Żyła. - Chodzi mi o te trzy punkty istniejące (punkty należące do GS - przyp. red.). Niech zostanie po staremu, czyli tak jak było od 2001 roku. Nie róbmy zmian. Nic się nikomu złego nie działo - argumentował samorządowiec.

Więcej w 40 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE