Reklama

Nowa droga w Kolbuszowej Górnej mogła być otwarta tydzień wcześniej?

Opublikowano:
Autor:

Nowa droga w Kolbuszowej Górnej mogła być otwarta tydzień wcześniej?  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W sprawie pozwolenia na otwarcie łącznika między krajową drogą nr 9 w Kolbuszowej Górnej, a drogą wojewódzką w Sędziszowie Małopolskim skontaktowaliśmy się z Wojewódzkim Inspektoratem Nadzoru Budowlanego w Rzeszowie.

Inwestor, który wykonywał nową drogę, zwrócił się 15 listopada do wojewódzkiego inspektoratu, o wydanie pozwolenia na otwarcie traktu. Ten z kolei miał 14 dni na rozpatrzenie wniosku.

Jak poinformował nas Marek Wójcik, naczelnik Wydziału Inspekcji i Kontroli z WINB, inspektorat wojewódzki wydał pozytywną decyzję o dopuszczeniu ruchu już 29 listopada. Nasz rozmówca dodał, że nie było przeciwwskazań i zastrzeżeń do budowy, tak więc ruch dla kierowców mógł być puszczony od razu. 

Dlaczego więc otwarcie zaplanowano na piątek, 6 grudnia, tydzień później? Czy wymagane są jeszcze inne pozwolenia? Takie pytania zadaliśmy Podkarpackiemu Zarządowi Dróg Wojewódzkich w Rzeszowie, który będzie zarządcą nowej drogi. W tej sprawie czekamy na odpowiedź Aldony Gujdy, rzecznika prasowego PZDW. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE