Reklama

Nowa droga połączy ulice Ruczki i Wiktora w Kolbuszowej. Prace już ruszyły [MAPA]

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI W Kolbuszowej powstanie nowy odcinek łączący ulicę Wiktora z ulicą Ruczki. Pierwsze prace nad utworzeniem nowej drogi już ruszyły. Sprawdź, którędy będzie biegł nowy trakt.

Nowy odcinek drogi łączący dwie ulice będzie idealnym skrótem dla kierowców poruszających się po mieście nad Nilem. 

W piątek (3 lutego) w Urzędzie Miejskim w Kolbuszowej podpisana została umowa z wykonawcą na budowę nowego odcinka drogi w przemysłowej części miasta, która będzie połączeniem ul. Wiktora z ul. ks. Ruczki.

Wartość prac wynosi 3 736 937,68 zł. Inwestycja jest dofinansowana w kwocie 2 700 000 z Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych.

- Inwestycja polega na przebudowie istniejącego odcinka ulicy Wiktora o długości ok. 216 m (na odcinku od firmy Piast w kierunku linii kolejowej) oraz budowie nowej drogi gminnej publicznej o długości ok. 367 metrów , która będzie przedłużeniem ul. ks. Ruczki

- wyjaśniają przedstawiciele kolbuszowskiego magistratu. Budowlane plany będą polegać na wykonaniu nawierzchni z betonu asfaltowego, budowę jednostronnych ciągów pieszych, budowę odcinka kanalizacji deszczowej oraz systemu rowów otwartych, przebudowę magistrali wodociągowej, przebudowę oświetlenia ul. Wiktora i budowę nowego oświetlenia w ciągu budowanej ul. ks. Ruczki.Wykonawcą wyłonionym w drodze postępowania przetargowego jest konsorcjum firm. Liderem jest przedsiębiorstwo budowlane M-Via ze Stalowej Woli. Partnerem jest firma Bruk-Mar z Bojanowa.

Drogowcy już rozpoczęli prace przy planowanej inwestycji, która ma połączyć dwie części miasta i ułatwić kierowcom poruszanie się po Kolbuszowej. 

Budowlane prace planowo mają potrwać do grudnia 2023 roku. Kiedy wszystkie zaplanowane prace zostaną wykonane, a nawierzchnia na ul. Wiktora dorówna zmodernizowanej ul. Handlowej, kierowcy jadący od strony Rzeszowa będą mogli ominąć zakorkowany zwykle wjazd do miasta i ul. Wiktora, a dalej ul. Ruczki, dostać się będą mogli do drogi relacji Kolbuszowa - Dzikowiec (ul. Tyszkiewiczów).

 

Fot. Google Maps


Czerwoną linią oznaczono przebieg nowego łącznika ulic Wiktora i Ruczki w Kolbuszowej. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy