Reklama

Niewygaszone ogniska zakażeń Covid-19 w powiecie kolbuszowskim

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Archiwum Korso

Niewygaszone ogniska zakażeń Covid-19 w powiecie kolbuszowskim  - Zdjęcie główne

Informacje przekazał kolbuszowski sanepid. | foto Archiwum Korso

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Kolbuszowski sanepid informuje o zakażeniach w powiecie kolbuszowskim.

Barbara Dudzińska, szefowa kolbuszowskiego sanepidu, poinformowała, że na tę chwilę niewygaszone pozostają wciąż ogniska Covid-19 na oddziale rehabilitacji w kolbuszowskim szpitalu oraz na "nerce". Na zdalne nauczanie przeszła też część uczniów ze szkoły w Lipnicy. 

Rząd wprowadził obostrzenia dotyczące kościołów, hoteli, obiektów kultury czy obiektów sportowych. Zmianie uległa także liczba gości na weselach oraz liczba osób mogących wejść na dyskotekę. 

Główny Inspektor Sanitarny Krzysztof Saczka zwracał uwagę, że obowiązek spełnienia limitów będzie należał do organizatorów imprez czy też właścicieli sklepów i restauracji, zaś inspektorat będzie to kontrolował. Minister zdrowia podkreśla, że pojawi się więcej kontroli.

- Pracujemy nad tym, by do ustawy dokleić możliwość weryfikowania paszportów covidowych. Przedsiębiorcy mogą takie środki wykorzystywać podczas organizowania imprez. Zostanie zwiększona liczba kontroli w kierunku przedsiębiorców. Jeśli limity nie będą przestrzegane, będzie to podstawa do ukarania

- mówił Niedzielski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy