Reklama

(Nie)potrzebna pomoc

Opublikowano: sob, 10 cze 2017 11:57
Autor:

(Nie)potrzebna pomoc - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pociągi co pół godziny, przebudowa dworca PKP na centrum przesiadkowe czy dodatkowe miejska parkingowe – na takie zmiany gmina może liczyć w przeciągu trzech lat. Problem w tym, że samorząd będzie musiał włączyć się w finansowanie kolei. O jakiej kwocie mowa?

Samorząd województwa chce zrealizować do 2020 r. projekt pod nazwą Podkarpacka Podmiejska Kolej Aglomeracyjna. Swoim zasięgiem ma objąć ona Dębicę, Rzeszów, Przeworsk, Kolbuszową i Strzyżów. Marszałek oczekuje od samorządów objętych połączeniem uczestnictwa w kosztach utrzymania kolei i to w ciągu kolejnych pięciu lat (2021 – 2025). Czy gmina powinna dokładać do kolei czy nie? – o tym radni decydowali na ostatniej sesji rady miejskiej (25 maja).

Trzy zadania
- Ta uchwała to pochodna naszych starań podjętych trzy lata temu. Zabiegaliśmy, aby ten projekt, Podkarpacka Podmiejska Kolej Aglomeracyjna, obejmował swoim zasięgiem również Kolbuszową i się udało – powiedział Jan Zuba, burmistrz Kolbuszowej. W styczniu 2016 r., jak przypomniał włodarz gminy, doszło do podpisania porozumienia wójtów, burmistrzów i marszałka w tym zakresie. Następnie szef województwa zlecił opracowanie studium wykonalności na to potężne, bo warte około 400 mln zł, zadanie. Gmina Kolbuszowa zgłosiła swoje pomysły, które chciałaby w ramach tego projektu zrealizować. - Te zadania obejmują: rozbudowę miejsc parkingowych w Widełce wraz z budową miejsc parkingowych dla osób niepełnosprawnych bezpośrednio przy podjeździe na peron, budowę przystanku kolejowego wraz z parkingiem w Kolbuszowej Górnej na Wojkowie oraz przebudowę budynku dworcowego w Kolbuszowej na centrum przesiadkowe wraz z budową miejsc parkingowych zarówno od strony ulicy Ruczki, jak i od strony ulicy Fabrycznej – wyliczył burmistrz. Szacunkowy koszt tych zadań to około 4,3 mln zł.

Więcej w 23 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.