Reklama

Niektóre msze na cmentarzach odwołane. Sprawdź gdzie

Opublikowano: pt, 30 paź 2020 08:51
Autor:

Niektóre msze na cmentarzach odwołane. Sprawdź gdzie - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Parafie z powiatu kolbuszowskiego informują wiernych o mszach, które planowane są w niedzielę, 1 listopada, w dzień Wszystkich Świętych.

Ze względu na panującą w całym kraju pandemię koronawirusa i obostrzenia niektóre parafie decydują się odwołać msze święte na cmentarzach. Są też takie, które decydują się na uroczystości na nekropoliach. Proszą jednocześnie parafian o przestrzeganie zasad sanitarnych.

Poniżej przedstawiamy informacje z kilku parafii z terenu powiatu kolbuszowskiego. Wszystkie parafie podają je na swoich stronach internetowych bądź podczas ogłoszeń parafialnych w kościołach.

 

Parafia Św. Brata Alberta w Kolbuszowej

 - Ze względu na pandemię koronawirusa w uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie mszy świętej w kaplicy cmentarnej o godzinie 12.00. Ta msza święta będzie w kościele. Nie będzie również procesji żałobnej na cmentarzu

- czytamy na stronie parafii Św. Brata Alberta w Kolbuszowej.

 

Parafia Cmolas

Msza święta we Wszystkich Świętych odbędzie się na cmentarzu parafialnym w Cmolasie.

- Ze względu na pandemię prosimy o przestrzeganie zasad sanitarnych na cmentarzach oraz w miarę możliwości prosimy rozłożyć w czasie odwiedziny grobów. Prosimy, aby z Mechowca nie przyjeżdżać na mszę świętą na cmentarz do Cmolasu i odwrotnie, aby nie jechać z Cmolasu na mszę świętą do Mechowca 2 listopada

- apeluje proboszcz cmolaskiej parafii.

Msza święta w uroczystość Wszystkich Świętych (niedziela, 1 listopada) na cmentarzu w Cmolasie o godzinie 14, z poświęceniem krzyża. Natomiast w Mechowcu 1 listopada msze święte o 8 i 11, w poniedziałek, 2 listopada na cmentarzu o 9.

 

Parafia w Ostrowach Tuszowskich

Jak informuje parafia w Ostrowach Tuszowskich, porządek mszy w uroczystość Wszystkich Świętych będzie jak w każdą niedzielę.

- Zarówno w tym dniu, jak i w Dniu Zadusznym nie będzie procesji na cmentarz, zgodnie z zaleceniami Konferencji Episkopatu Polski oraz władz państwowych. W dowolnym czasie nawiedzajmy cmentarz, zachowując zalecenia władz

- apeluje proboszcz.


 

Parafia pw. Św. Mikołaja w Niwiskach

Msze św. o godz. 7, o 9 i 11. O godz. 14 w kaplicy cmentarnej. Nie będzie procesji po cmentarzu. Po Mszy św. o 14 poświęcenie nowych nagrobków.

 

  

Parafia św. Jana Chrzciciela w Kupnie

Msze św., będą sprawowane według następującego porządku: 7:30, 10:30. W tę uroczystość uwielbiamy Boga w Jego świętych

– w tych, którzy przeszli przez życie wierni Bogu i Jego przykazaniom. Dla nas są oni drogowskazami na drodze do wieczności. W uroczystość Wszystkich Świętych msza na parafialnym cmentarzu o godz. 14. - Zachowajmy wymogi  sanitarne (zakryte usta i nos oraz dystans 1,5 m od kolejnej osoby)

- czytamy w ogłoszeniach.

 

 Parafia pw. Matki Bożej Królowej Polski w Widełce

Msze św. będą sprawowane według następującego porządku o godz. 7, 9, 10.30 i 13.00 na Kłapówce o godzinie 9. Msza święta w parafialnym kościele i modlitwy za zmarłych w kościele o godz. 13. Nie będzie procesji po cmentarzu.

 

 Parafia pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych w Kolbuszowej Górnej

Msze święte będą o godz. 8, 10.30. i 15. Nie będzie w tym dniu tradycyjnej procesji na cmentarz, lecz po każdej mszy odbędzie się modlitwa na cmentarzu. 

 

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Domatkowie

Msze święte o godz. 8, 10:30 i 13.

- Na terenie diecezji jest zarządzenie kurii diecezjalnej, by nie odprawiać procesji żałobnych na cmentarz lub na samym cmentarzu. Dlatego po mszy św. o godz. 13 odmówimy w naszym kościele modlitwy w intencji zmarłych

- przekazano w ogłoszeniach parafialnych. 

 

Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kosowach

  Msze święte o godz. 8, 11 i 15. Nie będzie procesji, ale o 14 będzie różaniec na cmentarzu.


 

 Parafia pw. Św. Brata Alberta w Kolbuszowej

 Ze względu na pandemię koronawirusa w uroczystość Wszystkich Świętych nie będzie mszy św. w kaplicy cmentarnej o godzinie 12. Msza św. będzie w kościele. Nie będzie również procesji żałobnej na cmentarzu.

 

Parafia pw. Wszystkich Świętych w Kolbuszowej

Suma odpustowa o godz. 10.30. Ze względu na zaostrzone przepisy sanitarne i remont przy kościele nie będzie procesji wokół kościoła i na cmentarz. Msze św. będą odprawione o 6, 7.30, 9, 10.30 i 12. Nie będzie mszy o godz. 15. Po południu będzie msza św. o godz. 14, a po niej na cmentarzu zostanie odmówiona koronka do Bożego Miłosierdzia i odśpiewane Witaj Królowo Matko Miłosierdzia. Na cmentarzu komunalnym koronka odmówiona zostanie o godz. 15. Uroczystości odpustowe zakończy msza św. o godz. 17.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.