Reklama

- Niedawno położona, a już się sypie - mieszkańcy narzekają na kostkę brukową przy kolbuszowskich bulwarach. Radny Józef Fryc interweniuje

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Niedawno powstała, a już się sypie. Mowa o ułożonym trakcie dla pieszych z kostki brukowej na ul. Parkowej w Kolbuszowej.

Radny Józef Fryc, członek Rady Miejskiej w Kolbuszowej, zgłasza burmistrzowie miasta nad Nilem uwagi dotyczące wykonania robót budowlanych w okolicy bulwarów. Samorządowiec podkreśla, że jego petycja, podyktowana jest głosami mieszkańców, którzy apelują o poprawienie nawierzchni na ul. Parkowej. 

Szybko naprawić

- Wchodząc na tę ulicę od strony ul. Plac Wolności na odcinku około 15. metrów ułożona kostka brukowa wymaga natychmiastowej naprawy. Kostka wypada i jest tak luźno ułożona, że po naciśnięciu przez stopę sama wstaje

- czytamy w interpelacji Józefa Fryca, skierowanej do Jana Zuby, burmistrza Kolbuszowej. 

Radny z Kolbuszowej, zaznacza, że sprawdził przekazaną informację. Józef Fryc, zgadza się z przekazaną informacją i ponagla on urząd do szybkiego zajęcia się sprawą i naprawy tego odcinka. 

Robiąc zdjęcie rozchodzącej się kostki brukowej, jeden z przechodniów, zatrzymał się i powiedział, że to już od początku nie wyglądało tak jak powinno.

- Ja nie wiem kto te roboty odbiera. Tu nie trzeba fachowca, żeby gołym okiem zobaczyć, że to nie jest tak jak powinno być. Gdybym miał taką ekipę budowlańców na podwórku to zaraz bym im podziękował - powiedział mieszkaniec Kolbuszowej. 

 

Mają naprawić 

Ulica Parkowa w Kolbuszowej została przebudowa w ramach inwestycji budowy ciągu pieszego wzdłuż rzeki Nil. Przebudowa ul. Parkowej wiązała się z rozbudową parkingu wraz z niezbędną infrastrukturą realizowaną w ramach zadania zagospodarowania terenów wzdłuż rzeki Nil w ramach rewitalizacji miasta.

 

- Zadanie to jest objęte gwarancją jakości na okres pięciu lat od daty odbioru końcowego, czyli od dnia 22 grudnia 2021 roku

- wyjaśniają przedstawiciele magistratu. 5 września Urząd Miejski w Kolbuszowej wezwał wykonawcą robót firmę budowlaną Rembisz Ryszard Rembisz z siedzibą w Zielonce do usunięcia usterek.

 

Przedsiębiorstwo zostało wezwane do naprawienia kostki na ul. Parkowej na odcinku od mostu do ul. Narutowicza w celu usunięcia szczelin w kostce (rozsunięcie się kostki), wymiany uszkodzonych kostek orz uszczelnienia styku nawierzchni kostki na ul. Parkowej z nawierzchnią jezdni ul. Narutowicza. 

Wykonawca ma usunąć usterki do 30 września. - W przypadku nieusunięcia usterek w wyznaczonym terminie gmina Kolbuszowa powierzy usunięcie usterek podmiotowi trzeciemu na koszt wykonawcy i skorzysta z zabezpieczenia należytego wykonania umowy - czytamy w odpowiedzi magistratu, skierowanej do radnego Józefa Fryca. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy