Reklama

Niebieskie przedszkole

Opublikowano:
Autor:

Niebieskie przedszkole - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Pracownicy i maluchy z Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej już po raz trzeci odpowiedzieli na zaproszenie Fundacji JiM i "zaświecili na niebiesko" dla dzieci z autyzmem.

Corocznie 2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Obchody mają zachęcić do podejmowania działań zwracających uwagę na niedopuszczalną dyskryminację, nadużycia i izolację, jakich doświadczają ludzie dotknięci autyzmem i ich najbliżsi. Tego dnia w każdym zakątku Polski organizowane są różne eventy, konferencje, biegi, a także akcja "Cała Polska na niebiesko". Tegoroczna odsłona akcji odbywała się pod hasłem "Chcemy być sobą". - Fundacja JiM pragnie, aby ludzie dowiedzieli się, że autyzm jest całościowym zaburzeniem rozwoju, które dotyczy nie tylko dzieci. Przejawia się w wielu sferach życia, między innymi jako trudności w nawiązywaniu kontaktów społecznych, problemy z komunikacją oraz nietypowe zachowania i zainteresowania - wyjaśnia Aneta Konefał, dyrektor Przedszkola Publicznego nr 1 w Kolbuszowej. 

Więcej w 14 numerze Tygodnika Korso Kolbuszowskie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE