Reklama

Niebezpieczna krzyżówka w gminie Dzikowiec

Opublikowano: wt, 22 wrz 2020 12:49
Autor:

Niebezpieczna krzyżówka w gminie Dzikowiec - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Na skrzyżowaniu przy kapliczce w Mechowcu dochodzi do wielu kolizji. Dlaczego tak często dochodzi na tym terenie do stłuczek? Czy jest szansa, że coś się zmieni?

Jedna z poważnych stłuczek miała miejsce 4 września. Jej powodem było nieustąpienie pierwszeństwa przez jednego z kierowców. To nie jedyna taka sytuacja, ponieważ w sierpniu na tym samym trakcie miało miejsce poważne zderzenie samochodów, gdzie do szpitala przewieziono 5 osób. Jak poinformowała nas Jolanta Skubisz-Tęcza, rzecznik prasowy KPP w Kolbuszowej, w okresie od stycznia 2019 do września 2020 roku w Mechowcu odnotowano 6 kolizji.

Jedno z wymienionych zdarzeń tak skomentował Czytelnik na naszej stronie internetowej:


- Coś trzeba z tym fantem zrobić: lepsze oznakowanie, a kierowców trzeba wysłać na ponowny kurs prawa jazdy. Szybka jazda, brak mandatów... Policja nie poluje w krzakach - podsumowuje internauta.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się ze Starostwem Powiatowym w Kolbuszowej. Czy istnieje szansa, że droga będzie lepiej oznakowana w związku z kilkoma już wypadkami na feralnym skrzyżowaniu? Jak wyjaśnił nam  Eugeniusz Szczebiwilk, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych, nie oznakowuje się dróg poziomo w powiecie, ponieważ traktów jest bardzo dużo i stanowiłoby to problem. Pionowe oznakowanie w tamtym miejscu pozostaje na chwilę obecną bez zmian. Nasz rozmówca również przyznał, że jak dotąd nie spotkał się z żadnymi zgłoszeniami na temat tego skrzyżowania.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (2)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

  • rok temu | ocena +1 / -0

    Xyz

    A może wystarczy postawić zamiast znaku „Ustąp pierwszeństwa”, znak „STOP” w widocznym miejscu?

  • rok temu | ocena +0 / -0

    Jsjs

    Niech drugi raz robią prawo jaZdy