Reklama

Nie wszystkie wnioski mieszkańców w tej sprawie zostaną uwzględnione

Opublikowano:
Autor:

Nie wszystkie wnioski mieszkańców w tej sprawie zostaną uwzględnione - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

WIADOMOŚCI Raniżowski samorząd otrzymał dofinansowanie na wywóz i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest.

Informację na ten temat podał podczas sesji Marek Margański, sekretarz gminy. Jak wyjaśnił, dofinansowanie przyznano w ramach ogólnopolskiego programu mającego na celu usuwanie wyrobów zawierających azbest.

 

 

Ponad 40 tysięcy

- Kwota dotacji obejmuje środki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w wysokości 24 tys. 800 zł oraz środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (WFOŚiGW) w kwocie 17 tys. 360 zł.- powiedział sekretarz i dodał, że  wkład własny gminy wynosi 7 tys. 440 zł.

 Pieniądze mają zostać przeznaczone na wywóz i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest z terenu gminy Raniżów w 2019 roku.

 

 

Czekać na kolej

 Do informacji przedstawionej przez sekretarza Margańskiego odniósł się Roman Olszowy, radny z Posuch. -  Czy mieszkańcy muszą składać do gminy jakieś wnioski, jeśli mają azbest do odbioru?- zapytał.

 Na jego pytanie odpowiedział wójt gminy. Jak wyjaśnił, w tym roku z programu skorzystają mieszkańcy, którzy wnioski złożyli już jakiś czas temu.  - I tak wszystkie te wnioski nie zostaną uwzględnione ze względu na nie za wielką kwotę - powiedział Władysław Grądziel, wójt gminy Raniżów. - Mamy jednak taką informację, że w przyszłym roku dofinansowanie z WFOŚiGW będzie dwukrotnie wyższe. Nie ma więc tutaj ryzyka i myślę, że każdy jest w stanie na działce przetrzymać taki zdemontowany azbest, zabezpieczony folią i może on spokojnie czekać na swoją kolej - stwierdził włodarz. Jak dodał, złożenie wniosku jest w tym przypadku obowiązkowe. - Wnioski są rozpatrywane w kolejności, w jakiej zostały złożone - podsumował.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

Zarejestruj się w serwisie, aby korzystać z rozszerzonych możliwości portalu m.in. czytać ekskluzywne materiały PREMIUM dostępne tylko dla zalogowanych użytkowników i prowadzić dyskusję na portalowym forum i aby Twoje komentarze były wyróżnione.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE